Президент Администрациясида муҳим тайинловлар амалга оширилди
Комил Алламжонов Президент Администрациясининг янги раҳбари Саида Мирзиёевага жамоатчилик асосида мустақил маслаҳатчи сифатида тайинланди.
Комил Алламжонов ушбу лавозимда инновацион иқтисодиётни ривожлантириш, инвестицияларни жалб этиш, сўз эркинлигини таъминлаш ва мустақил оммавий ахборот воситаларини қўллаб-қувватлаш соҳаларида экспертлик ёрдамини кўрсатади.
Шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Президентининг тегишли фармонлари билан:
– Бекзот Мардонович Мавлонов Ўзбекистон Республикаси Президентининг ёрдамчиси лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Президентининг ҳуқуқий экспертиза ва комплекс таҳлил қилиш масалалари бўйича маслаҳатчиси лавозимидан озод этилди;
– Азиз Юлдашевич Магрупов Ўзбекистон Республикаси Президентининг ташқи инвестициялар масалалари бўйича маслаҳатчиси лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Президентининг ёрдамчиси лавозимидан озод этилди.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармони билан Саида Шавкатовна Мирзиёева Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси раҳбари лавозимига тайинланганди.
Комил Алламжонов 2024 йилда Администрациянинг Ахборот сиёсати департаменти раҳбари лавозимидан озод этилганди ва фаолиятини хусусий секторда давом эттиришини маълум қилганди.

В Администрации президента Узбекистана произошли кадровые изменения.
• Мавлонов Бекзот Мардонович назначен на должность помощника Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности советника Президента Республики Узбекистан по вопросам правовой экспертизы и комплексного анализа;
• Магрупов Азиз Юлдашевич назначен на должность советника Президента Республики Узбекистан по вопросам внешних инвестиций и в связи с этим освобожден от должности помощника Президента Республики Узбекистан.
Также указом президента ряд руководителей покинул занимаемые должности:
• Саидкаримов Саидлазиз Саидасилович в связи с переходом на другую работу освобожден от должности начальника Контрольной инспекции Администрации Президента Республики Узбекистан;
• Кодиров Уткиржон Гайратович в связи с переходом на другую работу освобожден от должности руководителя Департамента взаимодействия с регионами и подготовки аналитических материалов Администрации Президента Республики Узбекистан;
• Ибрагимов Жахонгир Жовахирлаевич в связи с переходом на другую работу освобожден от должности заместителя руководителя Департамента планирования и информационного обеспечения Администрации Президента Республики Узбекистан.