Финляндия бош вазири билан учрашган Меркелни яна қалтироқ тутди
10 июль куни Германия канцлери Ангела Меркелни яна қалтироқ тутди. Бу уч ҳафтада канцлер билан кузатилаётган учинчи ҳолатдир.
Мазкур воқеа Финляндия бош вазири Антти Ринне билан учрашув вақтида, мадҳиялар ижро этилаётган вақтда бўлган.
Германия вазирлар маҳкамаси сиёсатчи соғлиғида жиддий муаммолар йўқлиги, учрашув режа бўйича ўтганини айтмоқда. Аммо ушбу ҳодисанинг такрорланавериши Меркелнинг соғлиғида жиддий муаммолар борлигини билдириши мумкин.
Шу вақтга қадар канцлерни икки бор: Украина президенти Владимир Зеленский ва Германия президенти Франка-Вальтера Штайнмайер билан учрашганда қалтираб қолди.

Меркель стало плохо во время встречи с финским премьером в Берлине
Канцлер Германии Ангела Меркель вновь испытала неожиданный приступ дрожи. Её затрясло во время официальной встречи с премьер-министром Финляндии Антти Ринне.
Позднее кабмин ФРГ сообщил, что встреча с премьером Ринне проходит в плановом режиме, канцлеру лучше, а её здоровью ничего не угрожает.
Видео внезапного приступа Меркель опубликовано в Twitter. Жители Германии беспокоятся за канцлера и отмечают, что на самом деле врачи скрывают настоящий диагноз, потому как таких случайностей не бывает.
Меркель может действительно стоит серьёзно проверить своё здоровье, это не похоже на слабость, — написал в Twitter пользователь Basti.