Владимир Кличко ёнаётган яхтадан қутқарилди
Хабар қилинишича, ёнғин бошланган вақтда яхта Ибицадан Мальорка томон сузаётган бўлган. Кличко билан бирга яқинлари ва дўстлари бўлган. Уларнинг барчаси Испания қирғоқ хавфсизлиги хизмати томонидан қутқариб олинди.
Хабар қилинишича, ёнғин мотор қисмидан келиб чиққан. Кличконинг таъкидлашича, хавфсизлик хизматининг шарофати билан барчаси яхшилик билан тугаган.
Кличко — оғир вазнда жаҳоннинг собиқ мутлақ чемпиони, у 14 марта чемпионлик камарини муваффақиятли ҳимоя қилган. Охирги марта 2017 йилнинг апрелида рингга кўтарилган ва британиялик Энтони Жошуага имкониятни бой берган. Шундан сўнг спортдан кетишини эълон қилган эди.
Владимир Кличко профессионал боксда умумий ҳисобда 64 та ғалабага эришиб, 5 марта мағлубият аламини тотиб кўрган.

Владимира Кличко спасли с горящей яхты
Бывший украинский боксер Владимир Кличко был спасен с загоревшейся яхты в Испании. Об этом сообщает Bild.
По информации источника, судно двигалось с острова Ибица на Мальорку, когда начался пожар. Кличко находился на яхте с родными и друзьями, все они были спасены испанской береговой охраной. Отмечается, что по предварительной информации загорелось машинное отделение яхты.
Сам Кличко в комментарии Bild заявил, что для него и его спутников все закончилось хорошо благодаря работе команды яхты и испанской службы спасения.
Кличко — бывший абсолютный чемпион мира в тяжелом весе, на его счету 14 успешных защит. В последний раз он выходил на ринг в апреле 2017-го. Тогда украинец уступил британцу Энтони Джошуа, после чего объявил об уходе из спорта. Всего в профессиональном боксе Кличко одержал 64 победы и потерпел 5 поражений.