Farg‘onalik ona 8 kunlik chaqalog‘ini sotayotganida ushlandi
Departamentning Jarqo‘rg‘on tuman bo‘limi xodimlari va tuman IIB bilan hamkorlikda tadbir o‘tkazildi, deb xabar bermoqda Bosh prokuratura matbuot xizmati.
Unda Farg‘ona viloyati Beshariq tumanida yashovchi fuqaro D.B. o‘zining shaxsini yashirib, fuqaro M.ga tegishli pasport nusxasi bilan joriy yilning 26-yanvarda Surxondaryo viloyati Jarqo‘rg‘on tumanida tug‘ruqxonaga joylashib, shu kuni qiz farzandli bo‘lib, 3 fevral kuni qiz farzandini fuqaro S.ga 3,5 mln. so‘mga sotib ketayotgan vaqtida ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan D.B.ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining tegishli moddalari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq Navoiyda 3 yoshli o‘g‘lini sotmoqchi bo‘lgan ayol ushlangani xabar qilingandi.

Правоохранители задержали мать, продавшую своего 8-дневного ребенка
Сотрудники Джаркурганского районного отдела Департамента при Генеральной прокуратуре задержали женщину, продавшую своего 8-дневного ребенка.
«В проведенном сотрудниками Джаркурганского районного отдела Департамента совместно с ОВД района установлено что, гражданка Д.Б., проживающая в Бешарикском районе Ферганской области, 26 января текущего года намеренно скрыв свою личность с копией паспорта, принадлежащей гражданке М. поступила в роддом Джаркурганского района Сурхандарьинской области и родив дочь, 03.02.2019 года продала ее гражданке С. за 3,5 миллиона сум и была задержана»,-отметили в Генпрокуратуре.
По данному факту в отношении Д.Б. возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям Уголовного кодекса Республики Узбекистан, ведутся следственные действия.