Germaniya O‘zbekistonda 100 million yevrolik ko‘p tarmoqli klinika quradi
Joriy yilning 14 yanvar kuni Berlin shahrida bo‘lib o‘tgan O‘zbekiston-Germaniya biznes forumi doirasida Sog‘liqni saqlash vazirligi hamda germaniyalik hamkorlar bilan poytaxtimizdagi Toshkent tibbiyot akademiyasi hududida ko‘p tarmoqli klinika bunyod etish yuzasidan kelishuv imzolandi. Bu haqda vazirlik axborot xizmati xabar berdi.
Loyihaga 100 million yevro miqdoridagi investitsiya jalb etiladi. Keyinchalik viloyatlarda ham nemis texnologiyasi asosida ishlaydigan shunday ko‘p tarmoqli klinikalar ochilishi rejalashtirilgan.

Германия создаст в Узбекистане многопрофильную клинику на 100 млн евро
В рамках Узбекско-германского бизнес-форума, состоявшегося 14 января в городе Берлине, было подписано соглашение между Министерством здравоохранения и немецкими партнерами по созданию многопрофильной клиники на территории Ташкентской медицинской академии. Об этом сообщает информационная служба Министерства здравоохранения.
В проект будет привлечена инвестиция на сумму 100 миллионов евро. В дальнейшем планируется открытие подобных многопрофильных клиник, действующих на основе немецкой технологии, и в регионах нашей страны.
Также планируется осуществление ряда перспективных проектов с такими ведущими немецкими компаниями в области здравоохранения и фармацевтики, как «OPASCA», «Fresenius Vamed» и «Dautrus Capital».