Anvar Oripov yangi lavozimga tayinlandi
Surxondaryo viloyat hokimining birinchi o‘rinbosari lavozimida ishlagan Oripov Anvar Xomitovich boshqa ishga o‘tishi munosabati bilan lavozimidan ozod etilgani xabar qilingan edi.
Ma’lum bo‘lishicha, u Qiziriq tumani hokimi etib tayinlangan.
A.Oripov 1985 yilda Termiz shahrida tug‘ilgan. 2007 yilda O‘zbekiston milliy universitetini tamomlagan, shuningdek, 2007-2010 yillarda Buyuk Britaniyaning London shahri Pimliko Akademiyasi ingliz tili kurslari tinglovchisi. Ma’lumoti bo‘yicha mutaxassisligi – iqtisodchi.
Mehnat faoliyati davomida Toshkent viloyati tashqi iqtisodiy aloqalar, investitsiyalar va savdo boshqarmasi, Tashqi iqtisodiy aloqalar, investitsiyalar va savdo vazirligi, «O‘zagroeksport» AJ, Vazirlar Mahkamasida turli lavozimlarda, shuningdek, Surxondaryo viloyati hokimining o‘rinbosari – viloyat investitsiyalar va tashqi savdo boshqarmasi boshlig‘i lavozimlarida mehnat qilgan hamda mazkur tayinlovga qadar viloyat hokimining birinchi o‘rinbosari lavozimida faoliyat yuritib kelayotgan edi.
Eslatib o‘tamiz, shu vaqtga qadar Qiziriq tumani hokimi lavozimida ishlab kelgan Sherzod Rajabov esa Surxondaryo viloyati hokimining birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlangani ma’lum qilingandi.

В Кизирикском районе назначили нового хокима
Анвар Орипов назначен хокимом Кизирикского района Сурхандарьинской области. До этого времени он работал первым заместителем хокима области.
А. Орипов родился в 1985 году в городе Термез. В 2007 году окончил Национальный университет Узбекистана, а в 2007-2010 годах изучал английский язык в Pimlico Academy в Лондоне, Великобритания. По образованию он экономист.
За время своей трудовой деятельности занимал различные должности в Управлении внешнеэкономических связей, инвестиций и торговли Ташкентской области, Министерстве внешних экономических связей, инвестиций и торговли, АО «Узагроэкспорт», Кабинете Министров, а также заместитель хокима Сурхандарьинской области - областное управление инвестиций и внешней торговли, до этого назначения работал на должностях руководителя и работал в должности первого заместителя хокима области.