DXXning bir guruh xodimlari mukofotlandi
DXX markaziy apparatida O‘zbekiston Prezidentining Farmoniga muvofiq, davlat mukofotlari bilan taqdirlangan bir guruh xodimlarga ushbu mukofotlarni tantanali topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Unda DXX raisi A.Azizov II-darajali «Shon-sharaf», «Mardlik» ordenlarini, «Jasorat», «Sodiq xizmatlari uchun» va «Shuhrat» medallarini o‘z egalariga topshirdi.
Jumladan, «COVID-19» pandemiyasi davrida yuksak jasorat ko‘rsatgan DXX tibbiy tuzilmalari xodimlari ham taqdirlandi. Ularga «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sog‘liqni saqlash xodimi» faxriy unvoni hamda «Sog‘lom turmush» medali topshirildi.

Группе сотрудников СГБ вручены высокие награды
В центральном аппарате СГБ состоялась торжественная церемония вручения высоких наград группе сотрудников, награжденных Указом Президента Республики Узбекистан в связи с 29-летием Независимости страны за проявленную отвагу в защите национальных интересов, обеспечении мира и укреплении стабильности, сообщает пресс-служба СГБ.
Председателем СГБ генерал-лейтенантом А.Азизовом вручены ордена «Шон-шараф» II степени и «Мардлик», медали «Жасорат», «Содик хизматлари учун» и «Шухрат».
Также почетное звание «Заслуженный работник здравоохранения Республики Узбекистан» и медаль «Соглом турмуш» присуждены сотрудникам медицинских структур, проявившим большую отвагу в период пандемии «COVID-19».