Mudofaa vazirligi fuqarolarga ogohlantirish bilan chiqdi
26-mart kunidan O‘zbekiston Qurolli Kuchlari Bosh shtabi tomonidan Janubi-g‘arbiy maxsus harbiy okrugi qo‘shinlarining jangovar shayligini nazoratdan o‘tkazish maqsadida to‘satdan tekshiruv boshlangani xabar qilingandi.
Shu sababli Janubi-g‘arbiy maxsus harbiy okrugiga kiruvchi— Qashqadaryo, Surxondaryo hamda Buxoro viloyatlarining avtomobil yo‘llarida 27, 28 va 29-mart kunlari harbiy texnikalardan iborat kalonnalarning harakatlanishi kutilmoqda. Bu haqda Mudofaa vazirligi matbuot xizmati xabar berdi.
«O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi rahbariyati mamlakatimiz fuqarolaridan og‘ir yuk mashinalari va jangovar texnikalardan iborat kolonnalarning avtomobil yo‘llari orqali harakatlanishi vaqtida ko‘ngilsiz hodisalarning oldini olish maqsadida harakatlanadigan kolonnalarga xalaqit bermaslikni, yo‘l harakati qoidalariga qat’iy rioya etish va yo‘l-patrul xizmati xodimlarining talablarini so‘zsiz bajarishlarini so‘raydi» deyiladi vazirlik xabarida.

Минобороны предупредило о передвижениях колонн военной техники в областях
С 26 марта стартовала комплексная проверка боевой готовности войск Юго-западного особого военного округа. В связи с этим, 27, 28 и 29 марта на автомобильных дорогах Кашкадарьинской, Сурхандарьинской и Бухарской областях ожидается передвижение колонн военной техники. В Мионобороны просят водителей и пешеходов соблюдать осторожность.
«В целях недопущения несчастных случаев на автомобильных дорогах руководство Министерства обороны Узбекистана убедительно просит граждан страны не мешать движущейся колонне, строго соблюдать правила дорожного движения и бесприкословно выполнять требования сотрудников дорожно-постовой службы», – говорится в сообщении ведомтсва.