O‘zbekistonda havo harorati keskin pasayadi, qor yog‘adi
Gidrometeorologiya xizmati markazi xabar berishicha, 12-15-noyabr kunlari O‘zbekiston hududiga G‘arbiy Qozog‘iston orqali sovuq va nisbatan nam havo kirib keladi.
12-13-noyabr kunlari respublika hududi bo‘ylab ba’zi joylarda yog‘ingarchilik kutiladi. Yomg‘ir qorga aylanishi ehtimoli bor. Shamol tezligi ba’zi hududlarda 25-28 m/soniyagacha kuchayishi mumkin.
13-15-noyabr kunlari respublika hududi bo‘ylab havo harorati kechasi minus 2-7 daraja sovuq, kunduzi 0-5 daraja iliq bo‘ladi. Shimolda esa kechasi -13 darajagacha, kunduzi -7 daraja sovuq bo‘lishi mumkin.

В Узбекистане ожидается резкое похолодание и снег
12-15 ноября на территорию Узбекистана через Западный Казахстан осуществится вторжение холодной и относительно влажной воздушной массы, сформировавшейся над центральными районами Европейской территории России (Московская область), сообщает Узгидромет.
12-13 ноября по территории республики местами пройдут осадки (дождь, возможен переход в снег). Ожидается усиление ветра до 18-23 м/с, с порывами до 25-28 м/с.
13-15 ноября температура воздуха по территории республики понизится ночью до 2-7° мороза, днем до 0-5° тепла, по северу ночью до 8-13° мороза, днем до 2-7° мороза.