Komil Allamjonov Germaniyaning nufuzli kompaniyasi mintaqaviy direktori bilan uchrashdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi direktori Komil Allamjonov Germaniyaning «Heidelberg» kompaniyasi vakillari, Sharqiy Yevropa bo‘yicha mintaqaviy direktori Jozef Mozer bilan uchrashdi. Bu haqda agentlik rahbari o‘zining «Facebook»dagi sahifasida xabar qoldirdi.
Aytilishicha, matbaa va poligrafiya uskunalarini ishlab chiqaruvchi «Heidelberg» kompaniyasi jahon bozorining deyarli yarmi (50 foizi)ni egallagan, dunyoning 170 davlatida 250 ta o‘z tarmog‘iga ega.
«Facebook» / Komil Allamjonov
Uchrashuv davomida «Heidelberg» kompaniya vakillari Agentlik tizimidagi nashriyotlarning ishlab chiqarish texnikalari bilan tanishishdi, nashriyotlarning mavjud imkoniyatlarini o‘rgandilar.
Uchrashuvda O‘zbekiston va Germaniya kompaniyasi bilan o‘zaro hamkorlik o‘rnatish, yurtimizda poligrafiya sohasini yangi darajaga ko‘tarish, sohani tubdan qayta isloh qilish va ushbu yo‘nalishga tajribali mutaxassislarni jalb qilish borasida fikr almashildi va istiqboldagi rejalar keng muhokama qilindi.

Комил Алламжонов встретился с региональным директором крупной немецкой компании
Сегодня, 6 апреля, директор Агентства информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан встретился с Жозефом Мозерем, региональным директором компании «Heidelberg», крупнейшим в мире производителем полиграфического оборудования и разработчиком технологий в области печати. Об этом директор агентства сообщил на своей странице в «Facebook».
В ходе встречи представители компании «Heidelberg» были ознакомлены с производственными подразделениями издательств, входящих в систему Агентства, с целью изучения их текущего состояния и имеющегося потенциала. Отмечается, что компания имеет 250 отделений в 170 странах и разветвлённую сеть сервисных центров. В своём сегменте она занимает почти 50 % рынка.
Стороны обменялись мнениями по поводу развития сотрудничества между Узбекистаном и немецкой компанией, с целью выведения предприятий полиграфической сферы республики на качественно новый уровень, оказания содействия коренному реформированию отрасли, привлечения в неё высококвалифицированных специалистов, а также реализации других перспективных направлений.