O‘zbekistonning Dubaydagi Bosh konsuli diplomatik missiyasini tugatdi
O‘zbekiston bosh konsuli Alisher Salomov Birlashgan Arab Amirliklari Tashqi ishlar vazirligining Dubay bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari Rashid Abdulla Al Kasir bilan uchrashdi.
Muloqot chog‘ida O‘zbekiston – BAA munosabatlari kun tartibidan o‘rin olgan muhim masalalar muhokama qilindi. Amirlik tomoni O‘zbekiston bilan faol rivojlanib borayotgan hamkorlikni yuqori baholadi.
«Dunyo» AA xabariga ko‘ra, BAA vakili Alisher Salomovga O‘zbekistonning Dubaydagi Bosh konsuli lavozimida o‘tkazgan samarali besh yillik faoliyati uchun minnatdorlik bildirgan.
Eslatib o‘tamiz, Alisher Salomov 2019-yil yanvar oyida mamlakatimizning Dubaydagi Bosh konsulligiga rahbar etib tayinlangan edi.

Генконсул Узбекистана завершает свою миссию в Дубае
Генеральный консул Узбекистана Алишер Саломов встретился с заместителем главы Дубайского офиса МИД Объединенных Арабских Эмиратов Рашидом Абдуллой Аль Касиром. Об этом сообщает ИА «Дунё».
Стороны обсудили актуальную повестку узбекско-эмиратских отношений. Эмиратская сторона высоко оценила активно развивающееся сотрудничество с Узбекистаном.
В завершение встречи Рашид Абдулла Аль Касир выразил признательность Алишеру Саломову за продуктивную пятилетнюю работу, проведённую в качестве генерального консула Узбекистана в Дубае.