Fotogalereya. Turkiya Prezidenti — O‘zbekistonda
2018-yil 29-aprel kuni Shavkat Mirziyoyev bilan uchrashish uchun Turkiya Prezidenti Rajab Toyyib Erdo‘g‘on davlat tashrifi bilan Toshkentga keldi.
Kecha, 30-aprel kuni Toshkent shahridagi Ko‘ksaroy qarorgohida Turkiya Prezidentini rasmiy kutib olish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Davlat rahbarlarining tor doiradagi muzokaralarida asosan savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy va madaniy-gumanitar hamkorlikni rivojlantirishga katta e’tibor qaratildi.
Kunning ikkinchi yarmida Turkiya Respublikasi Prezidenti Rajab Toyyib Erdo‘g‘on O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasiga tashrif buyurdi va Oliy Majlis Senati a’zolari va Qonunchilik palatasi deputatlari oldida nutq so‘zladi.
Davlat tashrifi bilan O‘zbekistonda bo‘lib turgan Turkiya Respublikasi Prezidenti Rajab Toyyib Erdo‘g‘on Mustaqillik maydoniga borib, Oliy martabali mehmon Mustaqillik va ezgulik monumenti hamda O‘zbekiston Respublikasining Birinchi Prezidenti Islom Karimov haykali poyiga gul qo‘ydi.

Фотогалерея. Президент Турции — в Узбекистане
29 апреля текущего года Президент Республики Турция Реджеп Тайип Эрдоган прибыл в Ташкент с государственным визитом.
В резиденции Куксарой состоялась церемония официальной встречи Президента Республики Турция.
В ходе узких переговоров, было уделено особое внимание вопросам регионального и международного значения, в том числе, борьбе с глобальными и региональными угрозами.
Во второй половине дня Президент Турецкой Республики посетил Законодательную палату Олий Мажлиса Республики Узбекистан. Глава Турции выступил перед членами Сената и депутатами Законодательной палаты Олий Мажлиса.
Находящийся в нашей стране с государственным визитом Реджеп Тайип Эрдоган посетил площадь Мустакиллик. Высокий гость возложил цветы к Монументу независимости и гуманизму, а также к подножию памятника Первому Президенту Республики Узбекистан Исламу Каримову.