Xalq banki xalqaro sertifikatni qo‘lga kiritdi
Aksiyadorlik tijorat Xalq banki ISO 9001:2015 sifat menejmenti tizimi audit tekshiruvidan muvaffaqiyatli o‘tib, xalqaro standartlar bo‘yicha muvofiqlik sertifikatini qo‘lga kiritdi. Bu haqda bank axborot xizmati xabar berdi.
Bu nim uchun muhim?
ISO 9001:2015 sifat menejmenti tizimining asosiy maqsadi iste’molchilarning talab va ehtiyojlarini qondirishga yo‘naltirilgan tizimdir. Mazkur xalqaro standartning joriy qilinishi bankda ish jarayonlarini amalga oshirish mezonlari va mijozlarning bankka bo‘lgan munosabatini tahlil qilib borishga zamin yaratadi. Xizmat ko‘rsatish sifatini yaxshilash va ko‘lamini kengaytirishga omil bo‘ladi.
Foto: Bank axborot xizmati
Aksiyadorlik tijorat Xalq banki
O‘zbekiston Respublikasi aksiyadorlik tijorat Xalq banki – mamlakatning qadimiy banklaridan biri.  Bank kundalik muammolardan tortib eng muhim masalalargacha oddiy va qulay yechimlarni taqdim etgan holda, fuqarolar va kompaniyalarga o‘z faoliyatlarini yaxshilashga yaqindan ko‘maklashmoqda. Shu sababdan ham Xalq banki o‘z faoliyatida to‘lig‘icha o‘z mijozlarining talab va istaklarini qondirishga intilmoqda. Bu ham bank rivojining asosiy yo‘nalishlaridan biri sifatida qayd etilgan.
Ma’lumot o‘rnida, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 12 sentyabrdagi «Respublika bank tizimini yanada rivojlantirish va barqarorligini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi qarori asosida bank-moliya sohasida xalqaro tajribani hisobga olgan holda, bank tavakkalchiligini baholash mexanizmlari takomillashtirilib, tijorat banklari faoliyatini tartibga solish va nazorat qilishning zamonaviy tamoyillari joriy etilmoqda.

Народный банк соответствует стандартам ISO 9001:2015 по международной Системе менеджмента качества
Акционерного коммерческого Народного банк успешно прошел аудит и получил сертификат соответствия системы менеджмента качества ISO 9001:2015, что также является результатом усилий банка, направленных на постоянное удовлетворение нужд и потребностей потребителей. Данной организацией принято решение о предоставлении АК Народного банк сертификата DIN EN ISO 9001:2015 в сфере «Оказание банковских услуг».
Сертификат международной системы менеджмента качества ISO 9001:2015 направлен на исполнение всех требований клиентов и заинтересованных сторон, а также постоянный рост в сфере качества во всех филиалах банка. Это также будет фактором улучшения качества и масштабирования обслуживания.
Foto: Bank axborot xizmati
Акционерного коммерческого Народного банк
Акционерный коммерческий Народный банк Республики Узбекистан – один из старейших банков страны. В настоящее время Банк активно содействует людям и компаниям в улучшении жизни, предоставляя простые и удобные решения от повседневных до самых важных задач. По этой причине Народный банк стремится полностью удовлетворить потребности и желания своих клиентов в своей деятельности. Это также было отмечено как одно из основных направлений развития банка.
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 12 сентября 2017 года «О мерах по дальнейшему развитию и повышению устойчивости банковской системы республики» в финансовом секторе нашей страны осуществляется масштабная работа по внедрению современных принципов регулирования и контроля деятельности коммерческих банков и управления рисками.