«O‘zbekneftgaz»: Turkiyada davom etayotgan V Islom birdamligi o‘yinlarida yengil atletikachilarimiz 3 ta oltin va 1 ta kumush medalni qo‘lga kiritishdi
Turkiyaning Konya shahrida bo‘lib o‘tayotgan V Islom birdamligi o‘yinlarida ishtirok etayotgan o‘zbekistonlik yengil atletikachilarimizning zafarli yurishlari davom etmoqda. Navbatdagi kungi bellashuvlarda qatnashgan sportchilar tomonidan 3 ta oltin va 1 ta kumush medal qo‘lga kiritildi.
Dastlabki kungi musoboqalarda qatnashgan sportchilarimizning qo‘lga kiritayotgan g‘alabalaridan ilhomlanib, bahslarga kirishgan atletlarimiz 100 foizlik natijaga ega bo‘lishdi.
Jumladan, tajribali va mahoratli yengil atletikachimiz Suhrob Xo‘jayev bosqon uloqtirish bellashuvlarida raqiblariga hech qanday imkoniyat qoldirmadi. U 71.87 metr natija bilan oltin medalga egalik qildi va shohsupaning yuqori pog‘onasidan joy oldi.
O‘zbek yengil atletikachilari orasida birinchi bo‘lib «Brilliant liga»da muvaffaqiyatga erishgan Safina Sa’dullayeva Konyadagi musoboqalarda ham tengsiz ekanini isbotladi.
Balandlikka sakrash dasturida 1.97 metr natija qayd etib g‘alabaga erishgan Safina oltin medalni qo‘lga kiritdi.
Shuningdek, mazkur dasturda Svetlana Radzivil ham qatnashib 1.87 natijaga ega bo‘ldi va u kumush medalga sazovor bo‘ldi. Balandlikka sakrash bahslarida ham sportchilarimiz sovrinli o‘rinlarni band qilishdi.
Kolumbiyada o‘tgan yengil atletika bo‘yicha yoshlar o‘rtasidagi jahon chempionatida g‘alaba qozongan Sharifa Davronova Islom birdamligi o‘yinlarida ham amalda tengsiz ekanligini isbotladi. Uch hatlab sakrash dasturida qatnashgan atletimiz 14.30 metr natijani qayd etib, oltin medalni qo‘lga kiritdi.

«Узбекнефтегаз»: На V Играх Исламской солидарности в Турции наши легкоатлеты завоевали 3 золотые и 1 серебряные медали
Продолжается победы узбекских легкоатлетов, принимающих участие в V Играх Исламской солидарности в турецком городе Конья. Спортсмены, участвовавшие на очередной день соревнований, завоевали 3 золотые и 1 серебряные медали.
Наши атлеты, вдохновленные победами наших спортсменов, принявших участие в предварительных днях соревнований, получили 100-процентный результат.
В частности, наш опытный легкоатлет Сухроб Ходжаев не оставил соперникам никаких шансов в соревнованиях по метанию молота. Он выиграл золотую медаль с результатом 71,87 метра и занял первое место.
Сафина Саъдуллаева, первая среди узбекских легкоатлеток, добившаяся успеха в «Бриллиантовой лиге», также доказала свою несравненность на соревнованиях в Конье.
В программе прыжков в высоту Сафина одержала победу с результатом 1.97 метра и получила золотую медаль.
Также В этой программе Светлана Радзивил с результатом 1.87 стала завоевателем серебряной медали. В соревнованиях по прыжкам в высоту наши спортсмены заняли призовые места.
Победительница недавнего молодёжного чемпионата мира по лёгкой атлетике, прошедшей в Колумбии Шарифа Давронова завоевала серебряную медаль на Играх Исламской солидарности. В тройном прыжке наша соотечественница показала результат 14.30 м и получила золотую медаль.