Maktablarda yakuniy davlat attestatsiyasi qaysi fanlarda bo‘lishi ma’lum qilindi
Xalq ta’limi vazirligining 2022-yil 28-fevraldagi 70-sonli bo‘yrug‘iga asosan 2021-2022 o‘quv yilida umumta’lim maktablarining 9-sinf bitiruvchilari uchun: ona tili va adabiyot, o‘zbek tili/rus tili, matematika, tarix, jismoniy tarbiya va qo‘shimcha ravishda o‘quvchilarning tanlovi asosida belgilangan fan bo‘yicha;
11-sinf bitiruvchilari uchun: ona tili va adabiyot, matematika, chet tili, tarix va va qo‘shimcha ravishda o‘quvchilarning tanlovi asosida belgilangan fan bo‘yicha yakuniy davlat attestatsiyasi o‘tkazilishi belgilandi.
Umumta’lim maktablarida ta’lim beriladigan barcha tillarda yakuniy davlat attestatsiyalari o‘tkaziladigan fanlar bo‘yicha namunaviy nazorat materiallari Respublika ta’lim markazi tomonidan tayyorlanib, ta’lim markazining rasmiy saytida e’lon qilinadi, deyiladi xabarda.

Стали известны экзаменационные предметы для выпускников 9 и 11 классов
По информации пресс-службы Министерства народного образования, в 2021-2022 учебном году установлено проведение итоговой государственной аттестации по следующим предметам:
для выпускников 9-классов родной язык и литература, узбекский язык/русский язык, математика, история, физическое воспитание и один предмет по выбору учащихся;
для выпускников 11-классов родной язык и литература, математика, иностранный язык, история и один предмет по выбору учащихся.
Образцовые контрольные вопросы по предметам итоговой государственной аттестации по всем языкам, преподаваемым в общеобразовательных школах, будут разработаны Республиканским центром образования и будут опубликованы на официальном сайте Республиканского центра образования.