O‘zbekistonlik talabalar Rossiyadagi iqtisodiy olimpiadada g‘olib bo‘ldi
2018 yil 22-26 oktabr kunlari Rossiya Federatsiyasining Ufa shahrida bo‘lib o‘tgan "Iqtisodiyot fanlari haftasi" nomli Xalqaro yoshlar iqtisodiy forumida Toshkent davlat iqtisodiyot universitetining o‘qituvchilari va talabalari ishtirok etishdi.
Universitetning "Buxgalteriya hisobi va audit" fakulteti 4 bosqich talabalari Buranova Jazira, Sobirjonova Azizaxon va Zakirov Baxodir "Stan professionalnim buxgalterom" nomli Xalqaro olimpiadada birinchi o‘ringa ega bo‘ldi va diplomlar bilan taqdirlandi, deb xabar bermoqda universitet axborot xizmati.
Shuningdek, talabalar soliq va soliqqa tortish bo‘yicha bo‘lib o‘tgan musobaqada ham ishtirok etib "Eng kreativ guruh" nominatsiyasida g‘olib bo‘lishdi.

Узбекистанские студенты выиграли экономическую олимпиаду в России
С 22 по 26 октября 2018 года в городе Уфа Российской Федерации состоялся Международный молодежный экономический форум "Неделя экономической науки", где приняли участие студенты и преподаватели Ташкентского государственного экономического университета.
Проявив свои знания, умения и креативность, накопленные в университете, студенты 4 курса факультета "Бухгалтерский учет и аудит" Буранова Жазира, Собиржонова Азизахон и Закиров Баходир заняли 1-ое место в международной олимпиаде "Стань профессиональным бухгалтером" и были награждены дипломами, сообщает пресс-служба университета.