Қувончли хабар: коронавирусга чалинганларнинг яна 13 нафари тузалди
Бугун коронавирус инфекциясига чалинган беморларнинг яна 13 нафари бутунлай тузалган. Бу ҳақда ССВ матбуот хизмати хабар берди.
Уларнинг 12 нафари Вирусология илмий-текшириш институти клиникасидан, 1 нафари эса Хоразм вилоятидаги юқумли касалликларга ихтисослашган шифохонадан соғайиб чиқишди.
Фото: ССВ матбуот хизмати
Вирусология илмий-текшириш институти клиникасида соғайганларни Соғлиқни сақлаш вазири Алишер Шадманов ва бошқа масъуллар Республика ихтисослаштирилган терапия ва тиббий реабилитация илмий-амалий тиббиёт марказига кузатишди.
Коронавирус инфекцияси хасталигидан тузалган фуқароларимизнинг 1 нафари жорий йил 13 март куни Истанбул – Тошкент йўналишидаги рейсда, яна 1 нафари эса шу йил 18 март куни Москва – Тошкент йўналишидаги рейс билан мамлакатимизга келган. Қолган 11 нафар киши эса коронивирус инфекциясига чалинган фуқаролар билан мулоқотда бўлишган. Айни пайтда юртимизда коронавирус инфекциясидан жами соғайганлар 25 нафарга етди.

В Узбекистане выздоровели еще 13 пациентов с коронавирусом
Cегодня еще 13 пациентов с коронавирусной инфекцией полностью выздоровели. 12 из них лечились в Научно-исследовательском институте вирусологии, а один – в учреждении, специализированном на лечении инфекционных заболеваний, Хорезмской области. Министр здравоохранения Алишер Шадманов и другие официальные лица проводили их в Республиканский специализированный научно-практический медицинский центр терапии и медицинской реабилитации.
Один из граждан, вылечившихся от коронавирусной инфекции, прибыл в Узбекистан 13 марта нынешнего года рейсом Стамбул–Ташкент, а другой – 18 марта рейсом Москва–Ташкент. Оставшиеся 11 человек были в контакте с гражданами, зараженными коронавирусом.
Итак, на сегодня в нашей стране от коронавирусной инфекции полностью вылечилось всего 25 человек.
Естественно, в основе этого радостного события лежит огромный вклад самоотверженных и квалифицированных медицинских работников. В то время, когда коронавирусная инфекция быстро распространяется по всему миру, врачи нашей страны без паники, оставаясь верными своей клятве, взяли на себя большую ответственность, как борьба с пандемией. Используя все свои знания и опыт, они героически принялись бороться с коронавирусом и достигают эффективных результатов.