АКТ вазири шайх Муҳаммад Абдулазиз Ал-Ажлан билан учрашди
2018 йилнинг 16 август куни Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири Шуҳрат Содиқов «Ajlan & Bros.» компанияси (Саудия Арабистони) гуруҳи раисининг ўринбосари, шайх Муҳаммад Абдулазиз Ал-Ажлан билан учрашди. Бу ҳақда вазирлик Ахборот хизмати хабар берди.
Учрашувда томонлар электрон тижорат, электрон тўловлар, рақамли савдо платформалари учун «ақлли тизим» ҳамда бошқа йўналишларни ривожлантириш учун сармоявий ҳамкорлик қилишга тайёр эканликларини маълум қилишди. Саудиялик тадбиркор «Ajlan & Bros.» компанияси ўзаро ҳамкорликни ривожлантириш учун Ўзбекистонда катта салоҳият кўраётганини таъкидлади.
Музокаралар натижасида ҳар икки томон 2018 йилнинг сентябридан бошлаб инвестициявий лойиҳаларни амалга ошириш, ҳамкорликни янги йўналишларда давом эттириш, ҳамкорлик юзасидан тегишли ҳужжатларни имзолашга келишиб олдилар.

В Мининфокоме состоялась встреча с заместителем председателя группы компаний «Ajlan & Bros.»
16 августа 2018 года Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шухрат Садиков встретился с заместителем председателя группы компаний «Ajlan & Bros.» шейхом Мохаммедом Абдулазизом Ал-Ажланом (Саудовская Аравия).
В ходе беседы стороны выразили готовность рассмотреть инвестиционное сотрудничества по таким направлениям, как электронная коммерция, электронные платежи, смарт-системы для торговых площадок и др. Саудовский предприниматель отметил, что компания «Ajlan & Bros.» видит в Узбекистане огромный потенциал для развития взаимовыгодного сотрудничества.
По итогам переговоров, стороны договорились уже в сентябре 2018г. создать совместную рабочую группу для осуществления эффективного взаимодействия между компанией «Ajlan & Bros.» и Мининфоком по проработке инвестиционных проектов, определить перспективные направления дальнейшего сотрудничества, а также проработать вопрос подписания соответствующего двустороннего документа.