Фото: Бухоро вилояти ҳокимлиги
Будапешт шаҳри мэри Иштван Тарлош бошчилигидаги делегация Бухорога ташриф буюрди. Бу ҳақда вилоят ҳокимлиги ахборот хизмати хабар берди.
2018 йил 6 май куни делегация расмий аъзолари Бухоро шаҳри ҳокими К.Камолов томонидан Бухоро темир йўл вокзалида кутиб олинди.
Шундан сўнг вилоят ҳокимлигида меҳмонлар ҳамда вилоят ҳокими Ў.Барноев ўртасида учрашув бўлиб ўтди. Унда маданий муносабатларни йўлга қўйиш, туризм ва спорт йўналишларини биргаликада ривожлантириш, икки давлат ёшлари ўртасида фестиваллар ва конференциялар ташкил этиш ҳамда Бухоро-Венгрия ўртасида биродарлик муносабатларини ўрнатиш каби қатор масала ва таклифлар кўриб чиқилди.

Мэр Будапешта посетил Бухару
Делегация Венгрии во главе с мэром столицы Венгрии Будапешта Иштваном Тарлошем побывала в городе Бухаре. Об этом сообщила пресс-служба города.
6 мая текущего года в железнодорожном вокзале Бухары членов делегации встретил хоким города К. Камалов.
После, состоялась встреча гостей с хокимом региона У. Барноевым. Во встрече были обсуждены перспективы отношений в сфере културы, взаиморазвитие туризма и спорта, были рассмотрены предложения по организованию фестивалей и конференций между молодежью двух стран и построению дружеских отношений между Бухарой и Венгрией.