Жанубий Корея фуқароси жиноятда айбланмоқда. Ундан жабр кўрган бўлсангиз, хабар беринг
Корея Республикаси фуқароси Канг Намкю жиноятда гумон қилиниб, терговга жалб қилинди. Тергов департаменти ушбу фотосуратда келтирилган шахсдан жабр кўрганлардан мурожаат қилишларини сўрамоқда.
«Ҳурматли фуқаролар!
Тергов департаменти томонидан «Кореан анд Мигратион хусусий бандлик агентлиги» МЧЖнинг мансабдор шахсларига нисбатан қўзғатилган жиноят иши бўйича дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилаётгани ҳақида хабар берган эдик.
Ҳозирда жиноят содир этишда гумон қилиниб, Корея Республикасининг фуқароси Канг Намкю терговга жалб қилинди.
Агар Сиз қуйидаги фотосуратда келтириб ўтилган шахснинг жиноий хатти-ҳаракатларидан жабр кўрган бўлсангиз, Тергов департаментининг (71) 231-31-98, (71) 231-36-22, (71) 233-65-34 телефон рақамларига мурожаат қилишингизни сўраймиз», — дейилади хабарда.

В Узбекистане задержали гражданина Южной Кореи по делу о мошенничестве
Следственным департаментом при МВД в отношении должностных лиц ООО «Korean and Migration xususiy bandlik agentligi» было возбуждено уголовное дело.
По данным пресс-службы ведомства, гражданин Республики Корея Kang Namkyu был привлечен к участию в уголовном деле в качестве подозреваемого.
«Если вы пострадали от преступных действий лица, указанного на фотографии, просим обратиться по телефонным номерам Следственного департамента: (+99871) 231-31-98, (+99871) 231-36-22, (+99871) 233-65-34», - отметили в следственном департаменте.