Россиядаги нефт омборида 4 ўзбек заҳарланди
20 август куни Рязан вилоятидаги собиқ “Химволокно” заводида нефт маҳсулотларини сақлаш омборини тозалаётган Ўзбекистоннинг 4 фуқароси заҳарланган.
Ўзбекистоннинг Россиядаги элчихонаси консуллик бўлими берган маълумотга кўра, улардан бири воқеа жойида вафот этган, икки нафарига тиббий ёрдам кўрсатилмоқда, тўртинчисига врачлар рухсат бериб юборган.
Элчихонанинг консуллик бўлими вазиятни ўз назоратига олган. Рязан вилоятидаги ўзбек диаспораси ва Ўзбекистон ҳукумати марҳумнинг жасадини ватанга юбориш бўйича масалалар билан шуғулланмоқда.

4 граждан Узбекистана отравились нефтепродуктами на заводе в Рязани
20 августа на территории бывшего завода «Химволокно» Рязанской области при выполнении работы по очистке емкостного хранилища от остатков нефтепродуктов отравились четыре гражданина Узбекистана.
По информации Консульского отдела Посольства Узбекистана в России, один из них З.А. скончался на месте происшествия, двоим пострадавшим оказывается медицинская помощь и еще один медиками отпущен домой.
Консульский отдел Посольства совместно с узбекской диаспорой в Рязанской области и Представительством в городе Москве Агентства по внешней трудовой миграции Министерства занятости и трудовых отношений Узбекистана прорабатывает организационные и другие вопросы отправки тела погибшего на родину.