Туман марказидан 380 километр олисда давлат хизматлари қандай кўрсатиляпти?
«Қорақалпоғистон» қишлоғининг яна 38 нафар оиласи яшаб турган, аммо керакли тартибда расмийлаштирилмаган иморатларига мулк ҳуқуқини эътироф этувчи ҳужжатни қўлга киритишди. Бу ҳақда «Xabar.uz»га Давлат хизматлари агентлигининг Жамоатчилик ва ОАВ билан алоқалар бўлими маълум қилди.
«Қорақалпоғистон» қишлоғи Қорақалпоғистон Республикасининг Қўнғирот тумани марказидан 380 километр масофада жойлашган. Айнан бу ерда биринчилардан бўлиб тажриба тариқасида Давлат хизматлари марказининг филиали очилган эди.
Бу филиал барча фуқароларимиз — жойлашган жойи ва етиб бориш қийинлигидан қатъи назар, давлатимиз эътиборида эканлигидан далолат. Давлат хизматлари марказлари ходимлари эса доимо тезкор ва ҳеч қандай бюрократик тўсиқларсиз хизматлар кўрсатишга тайёр туришади.

Как оказываются госуслуги в 380 километрах от районного центра?
Ещё 38 семей приграничного посёлка «Каракалпакия» получили на руки заветные документы, дающие им право собственности на жилища, в которых они проживали без должного оформления.
Мы уже не раз говорили о посёлке «Каракалпакия», который находится аж в 380 километрах бездорожья и пустыни от ближайшего населённого пункта — Кунградского района Республики Каракалпакстан. Именно в этом местечке среди первых был открыт экспериментальный филиал Центра государственных услуг.
Этот филиал стал еще одним доказательством заботы нашего государства обо всех гражданах, вне зависимости от месторасположения и труднодоступности. А сотрудники Центров госуслуг на местах всегда наготове оказать услуги оперативно и безо всяких бюрократических проволочек.