Шавкат Мирзиёев Олмазор туман ички ишлар бўлимига ташриф буюрди
Президент Шавкат Мирзиёев Олмазор туманидаги 2-сонли ички ишлар бўлимига ташриф буюрди. Бу ҳақда Президентнинг матбуот хизмати хабар берди.
Мазкур бўлим Олмазор туманидаги «Шифокорлар», «Жийдали», «Ҳислат», «Беруний», «Мирза Ғолиб», «Чиғатой Оқтепа» каби маҳаллаларни тасарруф этади. Ҳудудда кўп қаватли уйлар, олий таълим муассасалари, шифохоналар ва бошқа ижтимоий объектлар талайгина.
Куни кеча бўлим ходимлари янги бинода иш бошлади. Улар ўз хизмат вазифаларини сифатли бажариши, жамоат хавфсизлигини таъминлаши учун барча шароитлар яратилган.
Президентимиз соҳага замонавий ахборот-коммуникация технологияларини кенг жорий этиш, ҳудудни кечаю кундуз кузатиб, аҳолининг осойишталигини мустаҳкамлаш, жиноятчиликнинг олдини олиш бўйича кўрсатмалар берди.

Шавкат Мирзиёев посетил отдел внутренних дел Алмазарского района
Президент Шавкат Мирзиёев посетил отдел внутренних дел №2 Алмазарского района. Об этом сообщила пресс-служба Президента.
В зону ответственности данного отдела входят такие махалли, как «Шифокорлар», «Жийдали», «Хислат», «Беруний», «Мирза Голиб», «Чигатой Октепа». Здесь много многоэтажных домов, высших учебных заведений, больниц и других социальных объектов.
Недавно сотрудники отдела начали работу в новом здании. В нем созданы все условия для качественного выполнения ими своих служебных задач, обеспечения общественной безопасности.
Президент нашей страны дал указания по широкому внедрению современных информационно-коммуникационных технологий в сферу, круглосуточному наблюдению за подведомственной территорией, обеспечению спокойствия населения, предупреждению преступности.