Rossiyada o‘zbekistonliklar ketayotgan «Spark» YTHga uchradi: qurbonlar bor
O‘zbekistonning Qozon shahridagi Bosh konsulxonasi ma’lumotiga ko‘ra, 2019 yilning 25 may kuni Mordoviya Respublikasi (Rossiya) hududidan o‘tadigan M5 «Ural» trassasida 4 nafar O‘zbekiston fuqarosi ketayotgan O‘zbekiston davlat raqami 50 N982 NA bo‘lgan «Chevrolet Spark» avtomobili yo‘lning qarama-qarshi yo‘nalish qismiga o‘tib ketib, qarshisidan kelayotgan yuk mashinasiga urilib ketdi.
Natijada haydovchi Dadaxonov Nosirjon Toshmurodovich, 12.11.1961 yilda tug‘ilgan, va yo‘lovchi Jamoliddinov Dilshodbek Tursunbek o‘g‘li, 05.05.1991 yilda tug‘ilgan, olingan jarohatdan voqea joyida vafot etdi. Fuqarolar Qodirov Abdug‘affor Abdujabborovich, 13.01.1969 yilda tug‘ilgan, va Xoliqov Abdiqodir Abdumalikovich, 02.07.1969 yilda tug‘ilgan, Zubova Polyana tuman shifoxonasiga jarohat bilan yotqizilgan. Ularning holati, tibbiyot xodimlari bergan ma’lumotga ko‘ra, og‘ir barqaror.
Bosh konsulxona tomonidan mahalliy hukumat organlari bilan aloqa o‘rnatilgan va vaziyat nazoratga olingan.

В ДТП в России погибли двое узбекистанцев
По информации Генерального консульства Узбекистана в г.Казани, 25 мая 2019 года на трассе М5 «Урал», пролегающей по территории Республики Мордовия (Россия), автомобиль «Chevrolet Spark» (госномер Узбекистана 50 Н982 НА), в котором ехали четверо узбекских граждан, выехал на полосу встречного движения и столкнулся в двигавшимся навстречу грузовиком.
В результате водитель Дадахонов Носиржон Тошмуродович, 12.11.1961 г.р., и пассажир Жамолиддинов Дилшодбек Турсунбек угли, 05.05.1991 г.р., от полученных травм скончались на месте. В Зубово-Полянскую районную больницу госпитализированы с травмами пассажиры Кодиров Абдугаффор Абдужабборович, 13.01.1969 г.р., и Холиков Абдикодир Абдумаликович, 02.07.1969 г.р. Их состояние, по сообщению медиков, тяжёлое стабильное.