Toshkentda sodir bo‘lgan YTHda xorijlik haydovchi halok bo‘ldi
10-aprel kuni taxminan soat 16.40 da Mirobod tumanida Mehrjon ko‘chasida (Dilkash kafesi qarshisida) 65 yoshli Ozarbayjon fuqarosi Xalik K. ishonchnoma asosida boshqargan Lacetti va 28 yoshli Shoxruh M. ishonchnoma asosida boshqargan Malibu to‘qnashgan.
Toshkent shahar IIBB axborot xizmati xabariga ko‘ra, to‘qnashuvga Lacetti haydovchisining belgilanmagan joydan burilib olmoqchi bo‘lgani sabab bo‘lgan.
YTH oqibatida Lacetti yo‘lovchisi 63 yoshli Nuroniya V. hamda ikkala avtomobil haydovchilari turli darajadagi tan shikastlari bilan shifoxonaga yetkazilgan. Tibbiyot xodimlarining sa’y-harakatlariga qaramasdan, Lacetti haydovchisi hayotdan ko‘z yumgan.

В Ташкенте столкнулись «Lacetti» и «Malibu». В ДТП погиб гражданин Азербайджана
10 апреля примерно в 16:40 часов на улице Мехржон в Мирабадском районе (напротив кафе Дилкаш) произошло столкновение двух транспортных средств: автомобиля марки «Lacetti» (госномер 01 310 АЕА), которым на основании доверенности управлял 65-летний гражданин Республики Азербайджан Халик К., и автомобиля марки «Malibu» (госномер 01 С 710 UA), за рулём которого на основании доверенности находился 28-летний Шохрух М.
Согласно предварительной информации, причиной столкновения стал манёвр разворота в неположенном месте, совершенный водителем «Lacetti», сообщает ГУВД города Ташкента.
В результате ДТП пассажир «Lacetti» 63-летняя Нурония В., а также водители обоих автомобилей получили телесные повреждения различной степени тяжести и были госпитализированы. Несмотря на усилия медицинского персонала водитель «Lacetti» от полученных травм скончался. Выражаем соболезнования родным и близким погибшего.