Samarqandda 16 yoshli qiz 40 yoshli erkakni sharmanda qilmoqchi bo‘ldi
2021-yilning 19-aprel kuni Samarqand viloyat IIB boshlig‘i nomiga 40 yoshli U.T. ariza bilan murojaat qilib, unda tanishi 16 yoshli M.A. u bilan gaplashib yurganligini oila a’zolariga aytib, sharmanda qilish bilan qo‘rqitib, 1 500 AQSh dollar talab qilayotganligi haqida ma’lum qiladi.
Shu kuni soat 21:30da M.A. 1 500 AQSh dollarni tovlamachilik yo‘li bilan U.T.dan olayotgan vaqtida tezkor xodimlar tomonidan ushlangan.
Tadbir davomida, M.A.dan maxsus kimyoviy ishlov berilgan 1 500 AQSh dollar pul mablag‘lari ashyoviy dalil tariqasida rasmiylashtirib olingan.
Mazkur holat yuzasidan Samarqand shahri bo‘yicha IIO FMB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan voyaga yetmagan M.A.ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 165-moddasi 1-qismi (tovlamachilik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, gumon qilinuvchi tariqasida jalb qilingan.

В Самарканде 16-летняя девушка вымогала у 40-летнего мужчины 1 500 долларов, пригрозив рассказать его семье об их общении
19 апреля в УВД Самаркандской области с заявлением обратился 40-летний У. Т. и попросил принять законные меры в отношении 16-летней М. Амины, которая требовала от него 1 500 долларов США взамен на неразглашение сведений его семье о том, что он общается с ней, сообщили в пресс-службе Следственного департамента.
В день передачи денег правоохранительным органом было проведено оперативное мероприятие, в ходе которого М.Амина была задержана при получении выше указанной суммы денег от У. Т.
По данному факту Следственным отделением при УКД ОВД города Самарканда в отношении М. Амины возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 165 (вымогательство) Уголовного кодекса Республики Узбекистан, последняя была привлечена в качестве подозреваемой.