O‘zbekistonga Erondan iliq va quruq havo kirib keladi
Qisqa vaqtga havo sovuq bo‘lganidan so‘ng, bugun va dam olish kunlarida O‘zbekiston hududiga Eron hududlaridan iliq va quruq havo kirib kelishi boshlanadi.
Bugun respublikaning ko‘pchilik viloyatlarida havo ochiq bo‘lishi kutilmoqda, haroratning kunduzgi maksimumi 23-25° ni, ba’zi joylarda 8-30° gachani tashkil etadi.
Ertaga O‘zbekiston hududining katta qismida havo bulutli bo‘ladi. Yomg‘ir kutilmaydi va harorat deyarli o‘zgarmaydi.
Yakshanba kuni respublika hududining katta qismida havo kam bulutli bo‘ladi. Kunduz kungi harorat 27° ga, janubda va cho‘l hududlarida 30° ga yetadi.
Eslatib o‘tamiz, eng iliq yillarda ushbu kunlardagi havo harorati 32-35°, janubda 36-38° bo‘lgan.
Toshkent va Namangan viloyatlarining tog‘li hududlarida 2200 m dan yuqorida qor ko‘chishi xavfi saqlanib qolmoqda.

Будет жарко: опубликован прогноз погоды на выходные
После непродолжительного похолодания, сегодня и в ближайшие выходные на территорию Узбекистана вновь восстановится вынос теплого и сухого воздуха с районов Ирана, сообщает Узгидромет.
Сегодня по большинству областей республики ожидается ясная погода, дневной максимум температуры составит 23-25°, местами до 28-30°.
Завтра большей части территории Узбекистана будет облачно. Дождей не ожидается и температурный фон практически не изменится.
В воскресенье по большей части территории республики будет малооблачно. Температура в дневные часы достигнет 27°, по югу и пустынной зоне 30°.
Напомним, что в самые теплые годы температура в эти дни достигала 32-35°, по югу 36-38°.
По горным районам Ташкентской и Наманганской областей свыше 2200 м ещё сохраняется лавинная опасность.