Ertaga ayrim joylarda harorat 39 darajagacha ko‘tarilishi kutilmoqda
Toshkentda yog‘ingarchilik kutilmaydi. Sharqdan sekundiga 3-8 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 17-19, kunduzi 34-36 daraja iliq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 17-22, kunduzi 33-38 daraja issiq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida yog‘ingarchilik kutilmaydi. Sharqdan sekundiga 3-8 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 17-22, kunduzi 34-39 daraja issiq bo‘ladi.
Toshkent, Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida ham yog‘ingarchilik kutilmayapti. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 17-22, kunduzi 34-38 daraja issiq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 3-8 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 17-22, kunduzi 34-39 daraja issiq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida yog‘ingarchilik kutilmaydi. Sharqdan sekundiga 3-8 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 13-18, kunduzi 30-35 daraja iliq bo‘ladi.

Завтра в Узбекистане температура воздуха может подняться до 39 градусов
По сообщениям Гидрометцентра республики, 14 июня в Ташкенте небольшая облачность, без осадков. Ветер восточный 5-10 м/с. Температура ночью 17-19 тепла, днем 34-36 тепла.
В Каракалпакстане и Хорезмской области переменная облачность, без осадков. Ветер восточный с переходом на западный 7-12 м/с, местами возможно усиление до 15-20 м/с. Температура ночью 17-22 тепла, днем 33-38 тепла.
В Бухарской и Навоийской областях небольшая, местами переменная облачность, без осадков. Ветер восточный 7-12 м/с. Температура ночью 17-22 тепла, днем 34-39 тепла.
В Ташкентской, Самаркандской, Джизакской и Сырдарьинской областях небольшая, местами переменная облачность, без осадков. Ветер восточный 7-12 м/с. Температура ночью 17-22 тепла, днем 33-38 тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях небольшая облачность, без осадков. Ветер восточный 7-12 м/с. Температура ночью 17-22 тепла, днем 34-39 тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях небольшая, местами переменная облачность, без осадков. Ветер восточный 5-10 м/с. Температура ночью 13-18 тепла, днем 30-35 тепла.
В горных районах республики небольшая, местами переменная облачность, без осадков. Ветер восточный 7-12 м/с. Температура ночью 10-15 тепла, днем 20-25 тепла.