Toshkentda bugundan yana bir yangi avtobus yo‘nalishi yo‘lga qo‘yildi
«Toshshahartransxizmat» AJ tomonidan ushbu mavzelardan o‘tuvchi yo‘nalishlarning harakat jadvaliga qo‘shimcha avtobuslar biriktirish va yangi yo‘nalishlar ochish ishlari olib borilmoqda.
Xususan, aholi murojaatlaridan kelib chiqib, Yangi Sergeli mavzesi aholi punktini shahar markazi va metro bekatlari bilan bog‘lovchi yangi yo‘nalishlar tashkil etilmoqda.
Jumladan, 133A–«Yangi Sergeli «Olmazor metro bekati» yo‘nalishi faoliyati joriy yil 25-apreldan yo‘lga qo‘yilmoqda. Ushbu yo‘nalishda avtobuslar 4 ta harakat jadvali asosida qariyb 7 kilometrlik qisqa masofa oralig‘ida qatnaydi.

В Ташкенте открывается новый автобусный маршрут
В АО «Тошшаҳартрансхизмат» осуществляются работы по закреплению новых автобусов и открытию новых маршрутов в графике маршрутов, проходящих через эти кварталы, сообщает пресс-служба ведомства.
В частности, исходя из обращений граждан, составляются новые маршруты, связывающие населенный пункт на квартале Янги Сергели с центром города и станциями метро.
Так с 25 апреля текущего года открывается новый маршрут 133А – «Квартал Янги Сергели – станция метро «Олмазор». По данному маршруту автобусы будут курсировать по 4 графикам движения, составляющим небольшое расстояние примерно в 7 км.