Turkiya Prezidenti O‘zbekiston xalqi va Prezidentini tabrikladi
Turkiya Respublikasi Prezidenti Rejep Tayyip Erdog‘an Navro‘z bayrami munosabati bilan O‘zbekiston xalqini tabrikladi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Janobi Oliylariga Muhtaram Prezident janoblari, aziz qardoshim!
Ildizi uzoq asrlarga borib taqaluvchi mushtarak an’analarimizdan biri bo‘lgan, bahor va yangi boshlanish suyunchisini keltiruvchi, qardoshlik, tinchlik, birlik va birdamlik timsoli bo‘lmish Navro‘z bayrami munosabati bilan Siz Janobi Oliylarini va do‘st, qardosh O‘zbekiston xalqini turk xalqi va shaxsan o‘z nomimdan chin dildan muborakbod etaman.
Tabiat uyg‘onishi orqali qalblarda o‘zaro anglashuvni, muloqotni, hamjihatlikni mustahkamlovchi Navro‘z bayrami har yili bo‘lgani kabi bu yil ham Bolqonlardan tortib O‘rta Sharqqacha, Anado‘ludan Markaziy Osiyogacha bo‘lgan keng qamrovli mintaqada jo‘shqin ravishda nishonlanadi.
SOVID-19 pandemiyasi bilan bog‘liq ushbu murakkab davrda Navro‘z bayrami nafaqat mamlakatlarimiz va mintaqamizga, balki butun bashariyatga sihat-salomatlik, halovat va tinchlik olib kelishini tilayman.
Fursatdan foydalanib, Siz, Janobi Oliylariga sog‘lik, baxt va muvaffaqiyat, do‘st va qardosh O‘zbekiston xalqiga farovonlik va omonlik tilab qolaman, deydi Turkiya Prezidenti.

Реджеп Тайип Эрдоган поздравил президента и народ Узбекистана с праздником Навруз
Президент Турецкой Республики Реджеп Тайип Эрдоган поздравил президента и народ Узбекистана с праздником Навруз.
«Его Превосходительству
господину Шавкату Мирзиёеву
Президенту Республики Узбекистан
Уважаемый господин Президент, мой дорогой брат!
От имени народа Турции и от своего имени сердечно поздравляю Ваше Превосходительство и дружественный, братский народ Узбекистана по случаю праздника Навруз, который, будучи одной их наших общих многовековых традиций, возвещает о приходе весны и новом начале, символизирует братство, мир, единство и солидарность.
Навруз, через пробуждение природы укрепляющий в сердцах взаимопонимание и согласие, в этом году, как и каждый год, широко отмечается на обширном пространстве от Балкан до Среднего Востока, от Анатолии до Центральной Азии.
В это непростое время, связанное с пандемией СOVID-19, желаю, чтобы праздник Навруз принес здоровье, счастье и мир не только нашим странам и регионам, но и всему человечеству.
Пользуясь случаем, желаю Вам, Ваше Превосходительство, здоровья, счастья и успехов, а народу дружественного, братского Узбекистана - процветания и благополучия», - говорится в послании.