15-avgustga qadar to‘xtatiladigan faoliyat turlari ma’lum qilindi
Quyidagi faoliyat turlarini to‘xtatish bo‘yicha cheklov joriy yilning 15-avgustiga qadar uzaytirildi:
parklar va istirohat bog‘laridagi attraksionlar;
buyum bozorlari va buyumlar savdosi bilan shug‘ullanuvchi yirik do‘konlar;
sport zallari, fitnes klub, trenajer, basseynlar;
umumiy ovqatlanish ob’yektlari (restoran, kafe, oshxona, choyxona);
maktabgacha ta’lim tashkilotlari, o‘quv kurslari va har qanday to‘garaklar;
sanatoriylar (koronovirus infeksiyasidan davolangan va reabilitatsiya o‘tayotgan bemorlarga tibbiy yordam tashkil etiladigan sanatoriylardan tashqari), pansionatlar, bolalar oromgohlari, xostellar, mehmon uylari, plyajlar va boshqa dam olish maskanlari;
sartaroshxona va go‘zallik salonlari;
Qoraqalpog‘iston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shahriga avtotransport vositalari, shu jumladan, yo‘nalishsiz taksilarning kirishi va chiqishi (viloyatlararo qatnov) (Toshkent shahridan Toshkent viloyatiga hamda Toshkent viloyatidan Toshkent shahriga kirib-chiqish bundan mustasno).

До 15 августа в Узбекистане приостанавливается деятельность ряда организаций (список)
Напомним, решением специальной комиссии карантинные ограничения, введенные в Узбекистане продлены до 15 августа текущего года.
Согласно решению, до 15 августа приостанавливается деятельность:
- аттракционов в парках и садах;
- вещевых рынков и крупных магазинов непродовольственных товаров;
- спортивных залов, фитнес-клубов, тренажерных залов и бассейнов;
- пунктов общепита (рестораны, кафе, столовые, чайханы);
- дошкольных образовательных организаций, учебных курсов и любых видов кружков;
- санаториев (кроме тех, в которых организуется медицинская помощь для вылечившихся от коронавирусной инфекции и находящихся в реабилитации), пансионатов, детских лагерей, хостелов, пляжей и других мест отдыха;
- парикмахерских и салонов красоты;
- въезд и выезд автотранспорта (межобластные перевозки) из Республики Каракалпакстан, регионов и города Ташкента, в частности нелинейных такси (за исключением въезда и выезда из Ташкента в Ташкентскую область и из Ташкентской области в Ташкент).