Dam olish kuni ayrim joylarda qor yog‘ishi kutilmoqda
Respublika gidrometeorologiya xizmati ma’lumotiga ko‘ra, ertaga 16-dekabr kuni O‘zbekistonning ayrim hududlarida qor yog‘ishi mumkin.
Toshkent shahri va Toshkent viloyatida havo harorati kechasi 3-5, kunduzi 5-7 daraja bo‘ladi. Shamol tezligi 7-12 m/sga yetib, yomg‘ir yog‘adi.
Farg‘ona, Andijon va Namangan viloyatlarida havo harorati kechasi 3-2, kunduzi 3-8 daraja bo‘lishi kutilmoqda. 5-10 m/s tezlikda shamol esib, tuman tushadi.
Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida yomg‘ir yog‘ib, havo harorati kechasi 0-5, kunduzi 3-8 daraja bo‘ladi. Shamol tezligi 7-12 m/sga yetib, qor aralash yomg‘ir yog‘adi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo harorati kechasi 0-5, kunduzi 2-7 daraja bo‘ladi. 7-12 m/s tezlikda shamol esib, qor va yomg‘ir yog‘ishi kutiladi.
Surxondaryo va Qshqardaryo viloyatlarida havo harorati kechasi 2-7, kunduzi 5-10 darajagacha ko‘tariladi. Shamol tezligi 7-12 m/sga yetib, yomg‘ir yog‘adi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo harorati kechasi 8-3, kunduzi 3-2 daraja bo‘ladi. Shamol tezligi 7-12 m/sni tashkil etib, qor va yomg‘ir yog‘ishi kutiladi.

Прогноз на выходные: ожидается снег
По сообщениям Гидрометцентра республики, 16 декабря в некоторых областях Узбекистана ожидается снег.
В Ташкенте и Ташкентской области возможен дождь, температура ночью 3-5 тепла, днем 5-7 тепла. Ветер 7-12 м/с.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях возможен туман. Температура ночью 3-2 тепла, днем 3-8 тепла. Ветер 5-10 м/с.
В Самаркандской, Джизакской и Сырдарьинской областях ожидается дождь. Температура ночью 0-5 тепла, днем 3-8 тепла. Возможен дождь со снегом. Ветер восточный 7-12 м/с.
В Бухарской и Навоийской областях возможен снег и дождь. Температура ночью 0-5 тепла, днем 2-7 тепла. Ветер восточный 7-12 м/с.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях ожидается дождь. Температура ночью 2-7 тепла, днем 5-10 тепла. Ветер восточный 7-12 м/с.
В Каракалпакстане и Хорезмской области ожидается и снег. Температура ночью минус 8-3, днем минус 3-2.