Dam olish kunlari quruq ob-havo bo‘lishi kutilmoqda, biroq...
Bugun O‘zbekistonda yog‘ingarchilik kutilmaydi, havo harorati 22-27o iliq atrofida bo‘lishi kutilmoqda.
Keyingi 3 kun ichida respublika bo‘yicha aprel oyi o‘rtasi uchun me’yoriy qiymatlarga yaqin bo‘lgan havo harorati bilan iliq va asosan quruq ob-havo saqlanib turadi. Respublika hududining ko‘p qismida bu kunlarda yog‘ingarchilik kutilmaydi. Faqat yakshanba kuni Farg‘ona vodiysi viloyatlarida, shuningdek respublikaning tog‘ oldi va tog‘li hududlarida, dushanba kuni esa respublika shimolida ba’zi joylarda yomg‘ir yog‘ishi momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Havo harorati 16-19-aprelda kechalari 9-14o iliq, kunduz kunlari 22-27o iliq atrofida bo‘ladi.
Dam olish kunlari Toshkent va Namangan viloyatlarining tog‘li hududlarida 2000 m dan yuqorida qor ko‘chishi xavfi bor.
20-aprelda O‘zbekiston hududiga shimoliy-g‘arbiy oqim bilan Rossiya hududlaridan sovuq va nam havo massalari kirib kelishi boshlanadi.20-21-aprelda ko‘pgina viloyatlarda ( respublikaning shimolidan tashqari) yomg‘ir yog‘adi, shamolning kuchayishi kutilmoqda. Haftaning o‘rtasiga kelib, harorat 10-12o iliqga pasayadi.

На выходных сохранится сухая и теплая погода
В ближайшие 3 дня по республике сохранится теплая и преимущественно сухая погода с температурой воздуха близкой к нормальным для середины апреля значениям, сообщает Узгидромет.
По большей части территории республики осадков в эти дни не ожидается. Лишь в воскресенье по областям Ферганской долины, а также по предгорным и горным районам республики, а в понедельник по северу республики местами возможен дождь, гроза. Температура воздуха 16-19 апреля будет в пределах ночью 9-14° тепла, днем 22-27° тепла.
В выходные дни по горным районам Ташкентской и Наманганской областей свыше 2000 м лавиноопасно.
20 апреля на территорию Узбекистана с северо-западными потоками начнется вторжение холодной и влажной воздушной массы с районов России. 20-21 апреля по большинству областей, кроме севера республики, пройдут дожди, ожидается усиление ветра. К середине недели температура понизится на 10-12°.