Farg‘onalik fuqaro Makarov pistoletini sotayotganda qo‘lga olindi
Marg‘ilon shahrida o‘tkazilgan tezkor tadbirda 59 yoshli S.A. bir dona Makarov pistoletini sotayotgan vaqtida ushlangan.
O‘zbekiston Respublikasi IIV Jinoyat qidiruv bosh boshqarmasi tomonidan berilgan ma’lumotga ko‘ra, 2019-yilning 7-sentyabr kuni Farg‘ona viloyati IIB Jinoyat qidiruv boshqarmasi xodimlari boshqa huquqni muhofaza qiluvchi organ xodimlari bilan hamkorlikda Farg‘ona viloyatining Marg‘ilon shahrida o‘tkazgan tezkor tadbiri davomida 59 yoshli S.A. bir dona 1954-yilda ishlab chiqarilgan Makarov pistoletini o‘qlarsiz sotayotgan vaqtida qo‘lga olingan.
Holat yuzasidan S.A.ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 248-moddasi (Qurol, o‘q-dorilar, portlovchi moddalar yoki portlatish qurilmalariga qonunga xilof ravishda egalik qilish) 3-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda, deb xabar berdi O‘zbekiston Respublikasi IIV Jamoatchilik va OAV bilan aloqalar boshqarmasi.

В Маргилане 59-летний мужчина задержан при продаже пистолета Макарова
В Ферганской области при продаже пистолета Макарова задержан 59-летний житель города Маргилана, сообщает пресс-служба МВД.
По поступившим данным из Главного управления уголовного розыска МВД Республики Узбекистан стало известно, что 7 сентября 2019 года сотрудники Управления уголовного розыска УВД Ферганской области совместно с сотрудниками других правоохранительных органов провели оперативное мероприятие в городе Маргилане Ферганской области, в результате которого во время продажи пистолета Макарова, 1954 года выпуска, был задержан 59-летний житель города Маргилана С.А.
В отношении С.А. было возбуждено уголовное дело в соответствии с частью 3 статьи 248 («Незаконное владение оружием, боевыми припасами, взрывчатыми веществами или взрывными устройствами») Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Ведется следствие.