Kecha, 8-iyul kuni soat taxminan 17.30 da Shayxontohur tumani «Malika» savdo majmuasi hududida sotuvchi N.A. (1988-yilda tug‘ilgan) hamda xaridor A.Sh. (1989-yilda tavallud topgan) o‘rtasida kelishmovchilik yuzaga kelgan.
Natijada muqaddam sudlangan A.Sh. sotuvchining ko‘krak qismiga tan jarohati yetkazgan va o‘zining «Neksiya» avtomashinasida voqea joyidan qochib ketgan. Jarohat olgan sotuvchiga Yunusobod tumanidagi 7-shahar klinik shifoxonasida tibbiy yordam ko‘rsatilgan.
Toshkent shahar IIBB axborot xizmatining xabariga ko‘ra, mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 277-moddasi (bezorilik) bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atildi.
Tezkor-surishtiruv ishlari natijasida gumonlanuvchining shaxsi va boshqaruvida bo‘lgan avtomobil davlat raqami aniqlandi. Hozirda gumondor qo‘lga olingan.
Ayblanuvchining so‘zlariga ko‘ra, o‘zaro janjal sotuvchi va uning opasi o‘rtasida kelib chiqqan. Ushbu holat yuzasidan tergov harakatlari olib borilmoqda.

Поножовщина в «Малике»: задержан скрывшийся подозреваемый
Вчера, 8 июля примерно в 17.30 на территории торгового комплекса «Малика» в Шайхантахурском районе между продавцом подержанными телефонами Н. А., 1988 года рождения, и посетителем комплекса А. Ш., 1989 года рождения, произошла ссора, в результате которой ранее судимый А. Ш. нанес ранение в область груди Н. А., после чего скрылся с места происшествия на автомобиле «Нексия». Потерпевший обратился за медицинской помощи в 7-ю городскую клиническую больницу Юнусабадского района.
Как сообщает пресс-служба ГУВД города Ташкента, по данному факту возбуждено уголовное дело по статье 277 («Хулиганство») Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
Личность подозреваемого, а также госномер автомобиля, на котором он скрылся, были установлены в ходе следственно-оперативных мероприятий. В настоящее время подозреваемый задержан.
Со слов подозреваемого, причиной ссоры стало недоразумение, возникшее между его сестрой и потерпевшим. Следствие продолжается.