Eng himoyasiz smartfonlar e’lon qilindi
Ekspertlar xakerlar uchun eng himoyasiz smartfonlarni aniqlashdi. Ushbu qurilmalar egalari konfidensial ma’lumotlarini yo‘qotish xavfidalar.
Buzib kirish eng oson bo‘lgan gadjetlar ro‘yxatini Los-Anjelesda bo‘lib o‘tgan DEF CON konferensiyasida axborot xavfsizligi mutaxassislari ma’lum qilishdi. Xatoliklar LG G6, Sony Xperia L1, Nokia 6 va ASUS ZenFone 3 Max modellarida aniqlandi. Shuningdek, unchalik nomdor bo‘lmagan Plum, SKY, Vivo, Orbic, MXQ, Leagoo, Coolpad, Oppo va Doogee brendlarida ham kamchiliklar kuzatildi.
Yuqorida sanab o‘tilgan qurilmalarga xakerlar osongina buzib kirishlari mumkin, deb xabar beradi The Bleeping Computer nashri. Buzg‘unchilar ushbu gadjetlarga ulanib xohlaganlaricha SMS xabarlar jo‘natishlari, zararli dasturlarni o‘rnatib qo‘yishlari mumkin.

Названы самые опасные смартфоны
Эксперты определили наиболее уязвимые для хакеров смартфоны. Владельцы этих устройств рискуют потерять конфиденциальные данные.
Гаджеты, которые проще всего взломать, назвали специалисты по безопасности на конференции DEF CON, которая прошла в Лос-Анджелесе. Ошибки обнаружены в моделях LG G6, Sony Xperia L1, Nokia 6 и ASUS ZenFone 3 Max. Также уязвимости найдены в бюджетных сериях менее популярных брендов: Plum, SKY, Vivo, Orbic, MXQ, Leagoo, Coolpad, Oppo и Doogee.
Все перечисленные устройства могут быть взломаны, сообщает издание The Bleeping Computer. Злоумышленники могут подключиться к ним, делать с них снимки и посылать СМС, а также устанавливать на гаджеты любые программы.