Germaniyada ommaviy YTH sodir bo‘ldi (foto)
Germaniyaning Baden-Vyurtemberg federal hududida 10 avtomobilning o‘zaro to‘qnashuvi sodir bo‘ldi. Bu haqda Xaylbronn politsiyasi xabar bergan. Transport hodisasida to‘rt kishi halok bo‘lgan.
Hodisa Axorn kommunasi va Boksberg shahri o‘rtasidagi A81-shasseda sodir bo‘lgan. To‘qnashuv oqibatida bir necha kishi jiddiy jarohat olgan. Ularning barchasi qutqaruv xizmati vertolyoti yordamida shifoxonaga yetkazilgan.
Foto: «Bild»
Bild nashri ma’lumotiga ko‘ra, hodisa joyiga 100 nafarga yaqin politsiya va yong‘in xavfsizligi brigadasi yetib kelgan. Qutqaruv ishlarida jami to‘rtta vertolyot jalb qilindi.

В Германии произошло массовое ДТП (фото)
В федеральной земле Баден-Вюртемберг в Германии столкнулись 10 автомобилей, сообщает полиция города Хайльбронн. В транспортном происшествии погибли четыре человека.
Инцидент произошёл на шоссе А81 между коммуной Ахорн и городом Боксберг. В результате столкновения несколько человек получили серьёзные ранения. Все они доставлены в больницу вертолётами аварийно-спасательной службы.
По данным издания Bild, на место происшествия прибыли около 100 сотрудников полиции и пожарной бригады. Всего в спасательной операции были задействованы четыре вертолёта.