O‘zbekiston mudofaa vazirining buyrug‘iga ko‘ra, polkovnik Iskandar Mamatmusayevich Mallayev Janubi-g‘arbiy maxsus harbiy okrugi qo‘shinlari qo‘mondonining tarbiyaviy va mafkuraviy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari etib tayinlandi. Bu haqda Mudofaa vazirligi matbuot xizmati xabar berdi.
Bunga qadar Iskandar Mallayev Shimoli-g‘arbiy harbiy okrugi qo‘shinlari qo‘mondonining tarbiyaviy va mafkuraviy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari lavozimida xizmat qilib kelayotgan edi.
Iskandar Mallayev Donetsk oliy harbiy-siyosiy muhandis va aloqa qo‘shinlari bilim yurti hamda O‘zbekiston Qurolli Kuchlari akademiyasini tamomlagan. 2014-yilda «Sodiq xizmatlari uchun» medali bilan taqdirlangan.
Shuningdek, Mudofaa vazirligi Tarbiyaviy va mafkuraviy ishlar bosh boshaqarmasining boshqarma boshlig‘i o‘rinbosari podpolkovnik Nuriddin Bahriddinovich Qodirov Shimoli-g‘arbiy harbiy okrug qo‘shinlari qo‘mondonining tarbiyaviy va mafkuraviy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari lavozimini egalladi.
Nuriddin Qodirov Chirchiq oliy tank qo‘mondonlik-muhandislik bilim yurtini va Qurolli Kuchlar akademiyasini tamomlagan. Xizmati davomida tarbiyaviy va mafkuraviy ishlar organlarida quyi pog‘onalardagi qator lavozimlardan o‘tgan.

В системе Минобороны произошли новые назначения
Приказом министра обороны Республики Узбекистан полковник Маллаев Искандар Маматмусаевич назначен на должность заместителя командующего войсками Юго-западного особого военного округа по воспитательной и идеологической работе. Об этом сообщила пресс-служба Министерства обороны.
До этого Искандар Маллаев служил на должности заместителя командующего войсками Северо-западного военного округа по воспитательной и идеологической работе.
Искандар Маллаев окончил Донецкое высшее военно-политическое училище инженерных войск и войск связи, а также Академию Вооруженных Сил Узбекистана. В 2014 году награжден медалью «Содик хизматлари учун».
Также, заместитель начальника управления Главного управления воспитательной и идеологической работы подполковник Кадиров Нуриддин Бахриддинович назначен на должность заместителя командующего войсками Северо-западного военного округа по воспитательной и идеологической работе.
Выпускник Чирчикского высшего танкового командно-инженерного училища Нуриддин Кадиров позже окончил Академию Вооруженных Сил Узбекистана. За время службы в войсках прошел множества должностей органов воспитательной и идеологической работы.