O‘zbekiston yana bir davlat bilan diplomatik munosabat o‘rnatdi
29-noyabr kuni Nyu-York shahrida O‘zbekiston bilan Panama o‘rtasida diplomatik munosabatlar o‘rnatilishi to‘g‘risidagi qo‘shma kommyunike imzolandi. Bu haqda Tashqi ishlar vazirligi xabar berdi.
O‘zbekiston va Panama hukumatlari nomidan hujjatni BMT huzuridagi ikki mamlakatning doimiy vakillari Baxtiyor Ibragimov va Markov Consepsion Jaramillalar imzoladilar.
Tomonlar xalqaro tashkilotlar, jumladan, BMT va uning ixtisoslashgan muassasalari doirasidagi hamkorlikni mustahkamlashdan o‘zaro manfaatdorligini tasdiqladilar.
O‘zaro manfaatli hamkorlik uchun yangi yo‘nalishlarini o‘rganish bo‘yicha ikki tomonlama aloqalarni davom yettirishga kelishib olindi, deyiladi TIV xabarida.

Узбекистан установил дипломатические отношения с Панамой
29 ноября 2021 года в городе Нью-Йорке подписано Совместное коммюнике об установлении дипломатических отношений между Республикой Узбекистан и Республикой Панама, сообщает пресс-служба МИДа.
От имени правительств Узбекистана и Панамы документ подписали постоянные представители двух стран при Организации Объединенных Наций Бахтиёр Ибрагимов и Маркова Консепсион Жарамилла.
Стороны подтвердили взаимную заинтересованность в укреплении взаимодействия в рамках международных организаций, включая ООН и ее специализированных учреждений.
Достигнута договоренность о поддержании двусторонних контактов по поиску взаимовыгодных направления сотрудничества.