Inha universiteti rektori talabalar bilan «ochiq muloqot» o‘tkazdi
27-avgust kuni Toshkent shahridagi Inha universitetida rektor Muzaffar Jalolov bilan «Ochiq muloqot» bo‘lib o‘tdi, unda talabalar to‘g‘ridan-to‘g‘ri turli mavzularda savollar berish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Uchrashuvda 70 dan ortiq talabalar ishtirok etdilar va o‘z savollari bilan rektor Muzaffar Jalolovga shaxsan murojaat qildilar. Shuningdek, tadbirdan bir necha kun oldin rektorga yuborilgan talabalar murojaatlariga javob berildi. Hammasi bo‘lib, universitet faoliyatining turli sohalariga tegishli 50 ga yaqin savollar kelib tushdi.
Birinchi navbatda M.Jalolov 2021-2022 o‘quv yilida ta’lim shakli bilan bog‘liq savollarga javob berdi. Xususan, Inha rektori ta’lim an’anaviy shaklda bo‘lishini ta’kidladi.
Shuningdek, rektor Inha universitetining kelgusida qanday rejalari borligini aytdi. Xususan, kadrlarni qayta tayyorlash, dasturlash kurslarini ochish, shuningdek talabalarga ta’lim berish sharoitlarini optimallashtirish kabi rejalar qo‘yilganligi aytildi.
Bundan tashqari, «ochiq muloqot» paytida talabalar bir qancha takliflarini aytdilar, hamda ularga takliflar inobatga olinib ko‘rib chiqilishi aytildi.
Xulosa qilib aytganda, universitet rahbariyati va Inha talabalari bunday uchrashuvlarni «ochiq muloqot» formatida muntazam o‘tkazishga tayyor yekanliklarini bildirishdi.

Ректор университета Инха в Ташкенте провел «открытый диалог» со студентами
27 августа в Университете Инха в Ташкенте прошел «Открытый диалог» с ректором Музаффаром Джалаловым, где студенты смогли задать напрямую вопросы на различные темы, сообщает пресс-служба вуза.
«У участников встречи, а их набралось более 70 человек, была возможность задать свои вопросы лично ректору Музаффару Джалалову. Также прозвучали ответы на обращения студентов, предварительно направленные через Google-форму за несколько дней до проведения мероприятия. Всего поступило порядка 50 вопросов, которые касались самых различных сфер деятельности университета», - говорится в сообщении.
Ректор ответил на вопросы, касающиеся формата обучения на 2021-2022 гг. В частности, ректор УИТ отметил, что обучение будет проходить в традиционном очном формате.
Также Джалалов рассказал какие планы имеет УИТ на будущее: переквалификация кадров, открытие курсов программирования, а также планы по оптимизации условий для обучения студентов.
Помимо этого, во время «открытого диалога» студенты внесли ряд предложений, которые были зафиксированы и будут переданы в разработку.
В заключении, администрация университета и студенты УИТ выразили готовность проводить подобные встречи в формате «Открытый диалог» на регулярной основе.