Toshkentda axborot va kiberxavfsizlik muammolari muhokama qilindi
Joriy yilning 22-23-noyabr kunlari Toshkentdagi Xalqaro biznes markazida «Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalari sohasida axborot va kiberxavfsizlik muammolari» mavzuida ilmiy-amaliy konferensiya o‘tkazildi. Uning ochilishida O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri o‘rinbosari Bahromjon Olmatov so‘zga chiqdi, deb xabar bermoqda AKT vazirligi axborot xizmati.
Konferensiyada axborot xavfsizligi hamda kiberxavfsizlikni ta’minlash sohasidagi mahalliy va xorijiy ekspertlar joriy holat va rivojlanish tendensiyalari bo‘yicha chiqishlar qilishdi. Shuningdek, axborot va kiberxavfsizlik sohasidagi yangi texnologik yondashuv va yechimlar namoyish qilindi.
Shuningdek, konferensiya davomida Rossiya, Koreya Respublikasi va Isroilning ilg‘or kompaniyalari vakillari hamda mahalliy integratorlar tomonidan kiberxavfsizlik sohasidagi eng yangi texnologiyalar, dasturiy mahsulotlar, apparat vositalari va boshqa yechimlar taqdim etildi.

В Ташкенте обсудили проблемы информационной и кибербезопасности
22-23 ноября текущего года в Международном бизнес-центре проведена научно-практическая конференция на тему «Проблемы информационной и кибербезопасности в области информационных технологий и коммуникаций». На церемонии открытия выступил заместитель министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Бахромжон Адхамович Олматов.
На конференции выступили отечественные и зарубежные эксперты в области обеспечения информационной и кибербезопасности, с докладами о текущем состоянии и тенденциях развития, а также с демонстрации новых технологических подходов и решений в сфере информационной и кибербезопасности.
Вместе с тем в ходе конференции, местными интеграторами и передовыми разработчиками из России, Кореи и Израиля, представлены новейшие технологии, а также программные продукты, аппаратные средства и другие решения в сфере информационной и кибербезопасности.