Буюк Британия ички ишлар вазири истеъфога чиқди
Буюк Британия ички ишлар вазири Амбер Радд мигрантлар билан боғлиқ можаро туфайли истеъфога чиқишга қарор қилди. Бу ҳақда «АиФ» ёзмоқда.
«Буюк Британия бош вазири Тереза Мэй Амбер Радднинг истеъфосини қабул қилди», — деб ёзмоқда ОАВ вакиллари.
Аввалроқ мамлакатда Буюк Британия ИИВ миграция сиёсати билан боғлиқ можаро юзага келган эди. ОАВда вазирликда ноқонуний мигрантларнинг чиқариб юборилиши борасида нормативлар борлиги айтилган эди.
Гап Африка ва Кариб оролларидан чиққан  «Windrush авлоди» ҳақида кетмоқда. Улар Иккинчи жаҳон урушидан сўнг иш кучини тўлдириш учун Бирлашган қиролликка чақирилган.
Радд аввалига вазирликда мигрантларни кўчириб юбориш тўғрисида нормативлар бўлганини рад этган, кейинроқ эса у кўчирилиш билан боғлиқ вазиятдан бехабар бўлганини айтиб, узр сўраган эди.

Глава МВД Великобритании приняла решение об отставке
Министр внутренних дел Великобритании Амбер Радд покинула пост на фоне скандала с мигрантами, сообщает «АиФ».
«Премьер-министр Великобритании Тереза Мэй приняла отставку Амбер Радд с поста министра внутренних дел», - передает СМИ.
Ранее в стране разгорелся скандал вокруг миграционной политики МВД Великобритании. В средствах массовой информации писали о том, что в ведомстве существовали нормативы по высылке нелегальных мигрантов.
Речь идет о «поколении Windrush», которые являются выходцами из Африки и с Карибских островов. Они были приглашены в Соединенное Королевство после завершения Второй мировой войны для восполнения рабочей силы.
Радд сначала отрицала существование в министерстве целевых показателей по высылке мигрантов. Затем глава МВД на своей странице в «Twitter» попросила прощение за то, что была не в курсе о ситуации с высылкой.