«Time» интернетда оммага таъсири катта кишиларни аниқлади
«Time» журнали 2018 йилда интернетдаги энг оммага таъсири катта кишилар рўйхатини эълон қилди. Бу ҳақда «Aif.ru» хабар бермоқда.
Инфлюэнсерлар (ижтимоий тармоқлар орқали тингловчиларга таъсир кўрсатадиган шахс) орасида шоу-бизнес вакиллари, машҳур блогерлар, сиёсатчилар ва бошқа соҳа ходимлари ҳам бор. Таъкидлаш жоизки, янгилик ясовчилар орасида ижобийлари ҳам, ғазабга гирифтор бўлганлари ҳам бор.
Рўйхатдан АҚШ президенти Дональд Трамп, қўшиқчи Рианна, модельер Кайли Женнер, 17 ёшли хонанда Ариэль Мартин (Baby Ariel), америкалик рэпер Канье Уэст, кореялик поп-гуруҳ BTS, блогер Бизи Филиппс, япониялик модельер Наоми Ватанабэ, «YouTube» юлдузлари Логан ва Жейк Пол, блогер Райан ва Роланд Сабо, «Yanny ёки Laurel?» тармоқдаги вирус ёзувларни эълон қилувчилар ўрин олган.
Шунингдек, журнал рўйхатига Шарлотта ва Дейв Виллнер, Филиппин ҳаракати – #BabaeAko, парклендлик фаол талаба ҳамда қурол-яроқ назоратини кучайтиришни талаб этувчилар ва бошқалар киритилган.

«Time» назвал самых влиятельных людей в интернете
Издание «Time» опубликовало список из 25 самых влиятельных людей в Интернете в 2018 году, передает «АиФ».
Сообщается, что среди инфлюэнсеров оказались как представители шоу-бизнеса, популярные блогеры, политики, так и целое движение. Отмечается, что ньюсмекеры являются как положительными, так и вызывающими возмущение.
В список попали президент США Дональд Трамп, певица Рианна, модель Кайли Дженнер, 17-летняя певица Ариэль Мартин (Baby Ariel), американский рэпер Канье Уэст, корейская поп-группа BTS, Instagram-блогер Бизи Филиппс, японская модель плюс-сайз Наоми Ватанабэ, звезды YouTube Логан и Джейк Пол, Youtube-блогер Райан и Роланд Сабо, разместивший в сети вирусную запись «Yanny или Laurel?».
Также в перечень журнала вошли активисты Шарлотта и Дейв Виллнер, филиппинское движение #BabaeAko, студенты-активисты из Паркленда, требующие ужесточения контроля над оборотом оружия и другие.