Farg‘onada o‘quvchi-qiz sinf derazasidan sakradi
Ijtimoiy tarmoqda o‘quvchi qizning o‘qituvchi bilan tortishib qolgani va derazadan sakragani aks etgan video tarqaldi.
Farg‘ona viloyati XTB mazkur hodisaga munosabat bildirdi.
«Ijtimoiy tarmoqlarda muhokamalarga sabab bo‘lgan mazkur holat Qo‘shtepa tumanidagi 22-maktabda bo‘lib o‘tganligi aniqlandi.
Tarqatilgan ba’zi xabarda o‘quvchi qiz maktabning ikkinchi qavatidan o‘zini tashadi, deb iddao qilingan.
Ma’lum bo‘lishicha, holat joriy yilning 23-may kuni ushbu maktabning birinchi qavatida joylashgan kimyo fani sinfxonasida bo‘lgan.
Maktabning 8-sinf o‘quvchisi A.A.dars paytida kalitni uyiga tashab kelish uchun ruxsat so‘ragan. O‘qituvchi dars tugashiga 5 daqiqa qolganini bildirgan.
Biroq o‘quvchi muallima gapiga quloq solmasdan derazadan sakrab, qochib ketgan.
Shundan so‘ng o‘qituvchi uni qayta sinif xonasiga olib kirib tanbeh bergan, biroq o‘quvchi qiz yana derazadan qochib ketgan.

В Фергане школьница выпрыгнула из окна после ссоры с учительницой
В сети Интернет распространилось видео, на котором школьница ругается с учительницой, после чего выпрыгивает из окна. В Ферганском облУНО прокомментировали произошедшее.
Сообщается, что инцидент произошел 23 мая в кабинете химии на 1 этаже школы №22 Куштепинского района Ферганской области.
«Восьмиклассница А.А. попросила разрешения, чтобы отнести ключ домой во время урока. Учительница сказала ей, что до конца урока осталось 5 минут. Однако ученица не послушалась учителя и выпрыгнула из окна. Затем учительница отвела ее обратно в класс и отругала, но ученица снова выпрыгнула из окна. Эта ситуация была снята её одноклассницей», – говорится в сообщении Управления.