Bahodir Jalolov va Iqboljon Xoldorov davlat mukofoti bilan taqdirlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev «Mard o‘g‘lon» davlat mukofoti bilan taqdirlash to‘g‘risida»gi qarorni imzoladi.
Qarorga muvofiq, o‘zining bilim va iqtidori, halol va samarali mehnati bilan Vatanimiz taraqqiyotiga munosib hissa qo‘shib kelayotgan, yuksak ma’naviyatli, mustaqil fikrlovchi, qat’iy hayotiy pozitsiya, keng dunyoqarash va yuqori salohiyatga ega, yurt istiqboli uchun mas’uliyatni o‘z zimmasiga olishga qodir bo‘lgan fidoyi va mard o‘g‘lonlar «Mard o‘g‘lon» davlat mukofoti bilan taqdirlandi.
Mukofot olganlar orasida taniqli bokschilar Bahodir Jalolov hamda Iqboljon Xoldorov ham bor.
«Yoshlar kuni» arafasida o‘tkaziladigan tantanalarda sovrindorlik diplomlari va ko‘krak nishonlari topshiriladi. Mukofot sovrindorlarining har biriga eng kam oylik ish haqining 50 baravari miqdorida pul mukofoti beriladi.
«Mard o‘g‘lon» davlat mukofoti bilan taqdirlanganlar ro‘yxati
Mambetnazarov Islambek Muratbayevich - Qoraqalpog‘iston Respublikasi suv sport turlari bo‘yicha ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabining akademik eshkak eshish bo‘yicha murabbiyi
Sagatov Sabur Baxtiyar uli - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Shumanay tumanidagi «Komservis Shumanay» xususiy korxonasi direktori
Musaboyev Shaxrizod To‘ychibek o‘g‘li - Andijon viloyati Baliqchi tumanidagi «Oltin yer himoya» aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi
Xoldarov Iqboljon Boxodirjon o‘g‘li - Andijon davlat universitetining 3-bosqich talabasi
Raxmonov Sherzod Tolibovich - Buxoro viloyati Peshku tumanidagi «Hamro Raxmon chorva» fermer xo‘jaligi boshlig‘i
Haydarov Muxammad Shamsiddin o‘g‘li - «Hunarmand» uyushmasining Buxoro viloyati Shofirkon tumani bo‘limi a’zosi, yog‘och o‘ymakor usta
Isroilov Otabek Batirovich - «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining Jizzax temir yo‘l masofasi yetakchi muhandisi
Xolyigitov Behzod Mardiboy o‘g‘li - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism mutaxassisi (Jizzax viloyati)
Abdisalimov Abdimalik Boxodir o‘g‘li - Qashqadaryo viloyati Yakkabog‘ tumanidagi 75-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 9-sinf o‘quvchisi
Tursunov Jahongir Yusup o‘g‘li - Respublika dizayn kollejining 3-bosqich o‘quvchisi (Qashqadaryo viloyati)
G‘afforov Ibrohimjon Qobiljon o‘g‘li - Navoiy viloyati Karmana tumanidagi 4-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 8-sinf o‘quvchisi
Qudratov Istam Safar o‘g‘li - «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» davlat korxonasining Markaziy kon boshqarmasi elektrochilangari
Murodullayev Sarvarbek Javlonbek o‘g‘li - Namangan muhandislik-qurilish institutining 4-bosqich talabasi
Yusupov Muxammadxon Olim o‘g‘li - O‘zbekiston yoshlar ittifoqi qoshidagi Respublika yosh ijodkorlar Kengashi yetakchi mutaxassisi (Namangan viloyati)
Alikov Kamoljon Kamtar o‘g‘li - Samarqand viloyati Samarqand shahridagi «Registon Kamoljon» xususiy korxonasi rahbari
Bahromov Ilhom Ismoil o‘g‘li - Respublika olimpiya zaxiralari kollejining 3-bosqich o‘quvchisi (Samarqand viloyati)
Kayumxujayev Odilxuja Ikromxuja o‘g‘li - O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat institutining 4-bosqich talabasi (Sirdaryo viloyati)
Xamdamov Javlonbek Baxtiyor o‘g‘li - Toshkent pediatriya tibbiyot institutining 2-bosqich talabasi (Sirdaryo viloyati)
Jalolov Bahodir Isomiddin o‘g‘li - Boks bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi (Surxondaryo viloyati)
Tuxtashov Sanjar Karomatovich - Surxondaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi Termiz shahar yong‘in xavfsizligi bo‘limi harbiylashtirilgan yong‘in xavfsizligi qismi yong‘in o‘chiruvchisi
Sabriddinov Asliddin Diyoriddin o‘g‘li - Toshkent viloyati Parkent agrosanoat va servis kasb-hunar kollejining 3-bosqich o‘quvchisi
Sultonov Otabek Qurbonboy o‘g‘li - O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasining Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa va san’at akademik litseyi 3-bosqich o‘quvchisi (Toshkent viloyati)
Rustamov Oybek Rovshanjon o‘g‘li - Farg‘ona viloyati «Qo‘qon-1912» professional futbol klubi a’zosi
Xoshimov Qobiljon Qosimjonovich - O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmatining Davlat chegaralarini himoya qiluvchi qo‘mitasi harbiy qism vzvod komandiri (Farg‘ona viloyati)
Allabergenov Zafar Ulug‘bekovich - Urganch davlat universitetining 1-bosqich talabasi
Egamberganov Xakimboy Kudrat o‘g‘li - O‘zbekiston Milliy universitetining 4-bosqich talabasi (Xorazm viloyati)

Боксеры Баходир Жалолов и Икболжон Холдаров награждены Государственной премией
Согласно постановлению, одаренные юноши Республики Каракалпакстан, областей и города Ташкента за особые достижения в области науки, образования, медицины, культуры, литературы, искусства, спорта, производства, в военной службе и деятельности правоохранительных органов награждены  Государственной премией «Мард ўғлон».
Среди награжденных юношей есть и боксеры Баходир Жалолов и Икболжон Холдаров.
Каждому лауреату Государственной премии «Мард ўғлон» будет выдано денежное вознаграждение в размере 50-кратной минимальной заработной платы.
Список лауреатов Государственной премии «Мард ўғлон»:
Мамбетназаров Исламбек Муратбаевич - тренер по академической гребле специализированной детско-юношеской спортивной школы по водным видам спорта Республики Каракалпакстан
Сагатов Сабур Бахтияр ули - директор частного предприятия «Комсервис Шуманай» Шуманайского района Республики Каракалпакстан
Мусабоев Шахризод Туйчибек угли - председатель правления акционерного общества «Олтин ер ҳимоя» Балыкчинского района Андижанской области
Холдаров Икболжон Боходиржон угли - студент 3-го курса Андижанского государственного университета
Рахмонов Шерзод Толибович - руководитель фермерского хозяйства «Ҳамро Рахмон чорва» Пешкунского района Бухарской области
Хайдаров Мухаммад Шамсиддин угли - член Шафирканского районного отдела ассоциации «Ҳунарманд» Бухарской области, мастер резьбы по дереву
Исроилов Отабек Батирович - ведущий инженер Джизакской железнодорожной дистанции акционерного общества «Ўзбекистон темир йўллари»
Холйигитов Бехзод Мардибой угли - специалист войсковой части Министерства обороны Республики Узбекистан (Джизакская область)
Абдисалимов Абдималик Боходир угли - ученик 9-го класса средней общеобразовательной школы №75 Яккабагского района Кашкадарьинской области
Турсунов Жахонгир Юсуп угли - учащийся 3-го курса Республиканского колледжа дизайна (Кашкадарьинская область)
Гаффоров Иброхимжон Кобилжон угли - ученик 8-го класса средней общеобразовательной школы №4 Карманинского района Навоийской области
Кудратов Истам Сафар угли - электрослесарь Центрального рудоуправления государственного предприятия «Навоийский горно-металлургический комбинат»
Муродуллаев Сарварбек Жавлонбек угли - студент 4-го курса Наманганского инженерно-строительного института
Юсупов Мухаммадхон Олим угли - ведущий специалист Республиканского центра творческой молодежи при Союзе молодежи Узбекистана (Наманганская область)
Аликов Камолжон Камтар угли - руководитель частного предприятия «Регистон Камолжон» города Самарканда Самаркандской области
Бахромов Илхом Исмоил угли - учащийся 3-го курса Республиканского колледжа олимпийского резерва (Самаркандская область)
Каюмхужаев Одилхужа Икромхужа угли - студент 4-го курса Узбекского государственного института искусств и культуры (Сырдарьинская область)
Хамдамов Жавлонбек Бахтиёр угли - студент 2-го курса Ташкентского педиатрического медицинского института (Сырдарьинская область)
Жалолов Баходир Исомиддин угли - член национальной сборной команды Узбекистана по боксу (Сурхандарьинская область)
Тухташов Санжар Кароматович - пожарный военизированной части пожарной безопасности отдела пожарной безопасности города Термеза Управления внутренних дел Сурхандарьинской области
Сабриддинов Аслиддин Диёриддин угли - учащийся 3-го курса Паркентского профессионального колледжа агропромышленности и сервиса Ташкентской области
Султонов Отабек Курбонбой угли - учащийся 3-го курса Республиканского специализированного академического лицея музыки и искусства Национальной гвардии Республики Узбекистан (Ташкентская область)
Рустамов Ойбек Ровшанжон угли - член профессионального футбольного клуба «Қўқон-1912» Ферганской области
Хошимов Кобилжон Косимжонович - командир взвода войсковой части Комитета по охране государственной границы Службы государственной безопасности Республики Узбекистан (Ферганская область)
Аллабергенов Зафар Улугбекович - студент 1-го курса Ургенчского государственного университета
Эгамберганов Хакимбой Кудрат угли - студент 4-го курса Национального университета Узбекистана (Хорезмская область)
Абдулбокиев Жамшид Фозил угли - инспектор по профилактике ОВД №17 управления координации деятельности органов внутренних дел Алмазарского района города Ташкента
Шукуров Ровшанбек Абдурахманович - сотрудник Службы государственной безопасности Республики Узбекистан (город Ташкент)