Bir kunda ikki mudhish YTH: Buxoro va Qoraqalpog‘istonda 9 kishi vafot etdi
Favqulodda vaziyatlar vazirligi bir kunda sodir bo‘lgan ikki mudhish yo‘l transport hodisasi haqida xabarlar tarqatdi.
Buxoro viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasidan olingan ma’lumotga asosan, joriy yilning 22-oktyabr kuni soat 12:00larda Jondor tumani Gazli hududidan o‘tuvchi A-380 avtomobil yo‘lining 333 km.da harakatlanib ketayotgan «Lasetti» rusumli avtomobil boshqaruvni yo‘qotib, shu yo‘nalishda harakatlanib ketayotgan «Isuzi» rusumli yuk mashinasining orqa tomoniga kelib urilgan. To‘qnashuv natijasida «Lasetti» avtomobilida yong‘in chiqib, mashina ichidagi 4 nafar fuqaro vafot etgan.
Sodir bo‘lgan YTH yuzasidan dastlabki tergovoldi tekshiruv ishlari olib borilmoqda.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar boshqarmasidan olingan ma’lumotga asosan, joriy yilning 22-oktyabr kuni soat 08:05larda Beruniy tumani hududidan o‘tuvchi A-380 «Buxoro-Nukus-Beruniy» avtomobil yo‘lining 680 km.da harakatlanib ketayotgan «Neksiya» rusumli avtomobil boshqaruvni yo‘qotib, qarama-qarshi yo‘nalishda harakatlanib kelayotgan «Kobalt» rusumli avtomobil bilan to‘qnashuv sodir etgan.

Два страшных ДТП в один день: в Бухаре и Каракалпакстане погибли 9 человек
Министерство по чрезвычайным проишествиям сообщило о двух страшных дорожно транспортных проишествиях.
22 октября 2018 года в районе 12:00 по местному времени на 333 километре автомагистрали А-380, пролегающий через Жондорский район произошло ДТП с участием автомобилей марки «Ласетти» и «Исузу». Как сообщает управление по чрезвычайным ситуациям Бухарской области, водитель автомобиля марки «Ласетти» (гос.номер 90 L 998 HA) потерял управление и врезался впереди движущийся автомобиль марки марки «Исузу» (гос.номер 90 H 209 LA), после чего автомобиль марки «Ласетти» загорелся.
В результате ДТП четыре гражданина погибли на месте.
В данный момент ведутся следственные работы по причинам, повлекшим за собой ДТП.
По полученным данным от управления по чрезвычайным ситуациям Республики Каракалпакстан, 22 октября 2018 года в районе 8:05 по местному времени на 680 километре автомагистрали А-380 «Бухара-Нукус-Беруний», пролегающий через Берунийский район произошло ДТП с участием автомобилей марки «Нексия» и «Кобальт». Водитель автомобиля марки «Нексия» (гос.номер 95 E 960 GA) потерял управление и выехал на встречную полосу движения, где столкнулся с автомобилем марки «Кобальт» (гос.номер 95 313 NAA).