O‘zbekistonning o‘z sun’iy yo‘ldoshi bo‘ladi. Faqat qachon?
Bugun, 25-yanvar kuni Xalqaro press-klubda «Davlat dasturi-2018»: Harakatlar strategiyasi doirasida O‘zbekistonni rivojlantirishning yangi bosqichi» mavzusida navbatdagi sessiya bo‘lib o‘tgani haqida xabar bergan edik.
Mazkur sessiyada «Xabar.uz» axborot-tahliliy portalining muxbiri ham ishtirok etdi. Muxbirimizning xabar berishicha, yaqinda O‘zbekiston o‘z sun’iy yo‘ldoshini uchiradi. Bu haqda Innovatsion rivojlanish vaziri Ibrohim Abdurahmonov ma’lum qilgan.
Tadbirda O‘zbekiston qachondan o‘z sun’iy yo‘ldoshiga ega bo‘lishi, bu borada kimlar bilan muzokaralar olib borilayotganiga oydinlik kiritilmagan. Shuningdek, vazirning qayd etishicha, O‘zbekistonda Aerokosmik tadqiqotlar instituti ham ochiladi.

У Узбекистана будет свой спутник. Но когда?
Как мы сообщили ранее, сегодня, 25 января в Международном пресс клубе состоялась очередная сессия на тему «Госпрограмма-2018»: Новый этап развития Узбекистана в рамках Стратегии действий».
В этой сессии присутсвовал репортёр информационно-аналитического портала «Xabar.uz». Как сообщает наш репортёр, в ближайшее время Узекистан отправит в космос собственный спутник. Об этом заявил министр инновационного развития Иброхим Абдурахмонов.
При этом, не уточняется когда именно Узбекистан приобретет свой спутник и с кем будет установлено сотрудничество по этому поводу. Также, министр отметил, что в Узбекистане откроется Институт аэрокосмических исследований.