«O‘zgidromet» haftalik prognozni e’lon qildi
Ish haftasining oxirigacha O‘zbekiston hududining katta qismida yog‘ingarchiliksiz ob-havo saqlanib turadi.
Faqat 23-24 may kunlari respublikamizning sharqiy hududlarining eng chekka qismida ba’zi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin.
Qozog‘iston hududi ustidagi joylashgan antitsiklonning ta’siri hafta o‘rtalarida harorat fonini biroz pasaytiradi. Kunduzgi havo harorati 25-30 daraja atrofida bo‘ladi. Ish haftasining oxiriga kelib, harorat yana 31-33gacha ko‘tariladi.
23-24 may kunlari respublikaning ayrim hududlarida shamol tezligi 13-18 m/s gacha kuchayishi, chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi kutilmoqda.
Respublikaning tog‘ oldi va tog‘li hududlarida hafta davomida mahalliy momaqaldiroqli yomg‘irlar bilan kuchsiz berqarorlik bo‘lishi kuzatiladi.
Poytaxtimizda haftaning oxirigacha yog‘ingarchilik kutilmaydi, faqat ertaga kechasi va ertalab biroz yomg‘ir yog‘ishi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. 23-24 may kunlari shamol tezligi 12-14 m/s gcha kuchayishi mumkin. Bugun kunduzi havo harorati 31-33 daraja bo‘ladi, qolgan kunlarda esa harorat asosan 26-30 daraja atrofida bo‘ladi.

До конца рабочей недели в Узбекистане сохранится по-летнему теплая погода
Узгидромет опубликовал прогноз погоды на предстоящую неделю. В эту неделю Узбекистанцев ждет жаркая погода от 25-38о градусов тепла. Температура воздуха составит 32-35о, по югу и пустынной зоне до 36-38о. Об этом сообщил Узгидромет.
В дальнейшем до конца рабочей недели по большей части территории Узбекистана сохранится погода без осадков. Лишь по крайним восточным районам нашей республики 23-24 мая местами возможны кратковременные дожди с грозами.
Влияние антициклона, находящегося над территорией Казахстана незначительно снизит температурный фон середины недели. Дневная температура воздуха будет в пределах  25-30о. К концу рабочей недели температура вновь повысится до 31-33о.
23-24 мая в отдельных районах республики ожидается усиление ветра до 13-18 м/с с пыльным поземком.
По горным районам республики слабая неустойчивость с локальными грозовыми дождями ожидается в течение всей недели.
В столице сегодня и до конца недели без осадков, лишь завтра ночью и утром возможен слабый дождь, гроза. 23-24 мая возможно усиление ветра до 12-14 м/с. Температура воздуха сегодня днем 31-33о, а в остальные дни преобладание температуры в пределах 26-30о.