Foto: RIA Novosti / Georgiy Zimarev
Rossiyaning Novosibirsk shahridan Turkiyaning Antaliya shahriga parvoz qilayotgan samolyot motoridagi nosozlik tufayli Qozog‘iston g‘arbidagi Atirau shahri aeroportiga qo‘nishga majbur bo‘ldi. Bu haqda «RIA Novosti» xabar bermoqda.
Havo kemasi bortida 200 ga yaqin kishi bo‘lgan.
Qozog‘iston investitsiyalar va taraqqiyot vazirligi fuqaro aviatsiyasi qo‘mitasining ma’lumotlariga ko‘ra, bugun erta tongda Turkiyaning «Pegasus Airlines» aviakompaniyaciga tegishli «Boeing 737» samolyoti Novosibirskdan Antaliyaga parvoz qilayotganida motoridagi nosozlik tufayli Atirau aeroportiga qo‘nish uchun ruxsat so‘ragan.
«Ekipaj a’zolari samolyot avariya holatida bo‘lgani uchun Atirau aeroportiga qo‘nishga majbur bo‘lgan», – deyiladi qo‘mita xabarida.

У самолета, летевшего из России в Турцию, отказал двигатель
Летевший из Новосибирска в турецкую Анталью самолет, на борту которого были почти 200 человек, совершил аварийную посадку в западном казахстанском городе Атырау из-за отказа двигателя, сообщает «РИА Новости» со ссылкой на комитет гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Казахстана.
В сообщении комитета отмечается, что утром в воскресенье от воздушного судна Boeing 737 турецкой авиакомпании Pegasus Airlines, следовавшего по маршруту Новосибирск — Анталья, поступило сообщение об отказе двигателя.
«Экипаж принял решение об аварийной посадке в аэропорту Атырау», — сообщили в ведомстве, добавив, что борт, на котором находились 190 пассажиров и шесть членов экипажа, благополучно приземлился в Казахстане.