Toshkentda Puchon universiteti va TATKHK qo‘shma fakultetiga qabul boshlandi
15 yanvar kunidan Puchon Universiteti (Janubiy Koreya) va Toshkent axborot texnologiyalari kasb-hunar kollejining qo‘shma loyihasi bo‘lgan «Boshqaruv qurilmalarini ishlab chiqish va ularga xizmat ko‘rsatish» fakultetiga qabul jarayoni boshlandi.
Axborot texnologiyalari kolleji direktori Dmitriy Lining ma’lum qilishicha, dizayni va jihozlanishi bo‘yicha yangi fakultet auditoriyalari va laboratoriyalari Puchon Universitetida qabul qilingan standartlarga mos keladi. Ta’lim yuqorida aytib o‘tilgan universitetning pedagogik texnologiyalariga yaqin ravishda olib boriladi, ikkinchi bosqichda esa talabalar Puchon Universitetining ayrim professorlari bilan tanishadilar.
O‘quv rejasi Puchon Universiteti tomonidan taqdim etilgan bo‘lib, O‘zbekiston Respublikasining standartlariga moslashtirilgan. Dasturda koreys tilini kuchaytirilgan ravishda (boshidan boshlab) o‘rganish nazarda tutilgan bo‘lib, talaba ikki yil ichida TOPIK ning 3-darajasiga tayyor bo‘ladi.
O‘qish muddati
O‘qishning 1 va 2-bosqichlari Toshkent axborot texnologiyalari kasb-hunar kollejida bo‘lib o‘tadi. O‘qish o‘zbek va rus tillarida olib boriladi. TATKHKda o‘qish muvaffaqiyatli tamomlanganidan so‘ng, bitiruvchiga mahalliy namunadagi diplom beriladi.
2-bosqichni tamomlagandan so‘ng, koreys tili bo‘yicha 3-darajani olgan (TOPIK) hamda maxsus fanlardan a’lo va yaxshi baho olgan TATKHK talabalari Puchon Universiteti 3-bosqichi bakalavr yo‘nalishiga imtihonsiz olinadi. 4-bosqich bitiruvchi talabalarga Janubiy Koreya Respublikasida o‘qish yo‘nalishi bo‘yicha bakalavr diplomi beriladi.
O‘qish qiymati
TATKHKda o‘qishning bir yillik to‘lovi O‘zbekiston Respublikasi Markaziy bankining shartnoma tuzilgan sanadagi kursi bo‘yicha so‘mda to‘lanadi va umumiy qiymati 2000 AQSh dollarini tashkil etadi.
O‘qishga kirishni xohlovchilar quyidagi hujjatlarni taqdim etishi lozim:
1. O‘rta ma’lumot to‘g‘risida diplomning asl nusxasi.
2. 086 shakldagi tibbiy ma’lumotnoma.
3. Ro‘yxatdan o‘tgan joy (propiska) ko‘rsatilgan holda pasport nusxasi.
4. Ariza.
Hujjatlarni qabul qilish 2019 yilning 15 fevraliga qadar davom etadi, o‘quv kursi 2019 yilning mart oyida boshlanadi.

Начался прием документов на совместный факультет Университета Пучон и ТПКИТ
С 15 января  в Ташкенте начала свою работу приёмная комиссия на новый совместный факультет Университета Пучон (Южная Корея) и Ташкентского профессионального колледжа информационных технологий «Разработка и обслуживание устройств управления».
По словам директора колледжа Дмитрия Ли, по дизайну и оснащению аудитории и лаборатории новый факультет полностью соответствуют стандартам, принятым в Университете Пучон. Обучение проводится приближенно к педагогическим технологиям вышеупомянутого университета, а на втором курсе студенты уже будут знакомиться с некоторыми профессорами Пучона.
Учебный план представлен пучонским университетом и адаптирован под стандарты Республики Узбекистан. В программе учитывается усиленное изучение корейского языка (подразумевается обучение с нуля), способное за два года подготовить студента к TOPIK 3 уровня.
Обучение
1 курс и 2 курс проходят в Ташкентском  профессиональном колледже информационных технологий. Язык обучения  – узбекский  или  русский. По успешному окончанию обучения в ТПКИТ выпускнику выдается диплом местного образца.
После окончания 2 курса студенты ТПКИТ, получившие по корейскому языку 3 уровень (TOPIK) и по спец. предметам оценки хорошо и отлично, поступают в Университет Пучон на 3 курс бакалавриата без экзаменов. Студентам-выпускникам 4 курса, выдается диплом бакалавра по направлению обучения в Республике Южная Корея.
Общая стоимость обучения в ТПКИТ за один год составляет 2000 долларов США с оплатой в сумах по курсу Центрального банка Республики Узбекистан на день заключения договора.